Contact us:

call us

+48 123 123 123

 

email

biuro@twojadomena.pl

Święto Niepodległości - 10 listopada 2015

 

Wszyscy uczniowie naszej szkoły świętowali Narodowe Święto Niepodległości. Klasa VI wykonała gazetkę okolicznościową. Uczniowie klasy III zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym rozbrojenie Niemców w Łęczycy 11. XI 1918 r. 10 listopada 2015 roku odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość przygotowała Pani Małgorzata Gasik we współpracy z Panem Łukaszem Żmieńka i Panem Rafałem Hajdorowiczem wraz z uczniami klas III, V i VI.

Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie dzieci z klasy III w wierszach i piosenkach opowiedziały historię utracenia i odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziewczynki z zespołu folklorystycznego zaśpiewały pieśn pt. "Białe róże". Uroczystość zakończyła się piosenką o ojczyźnie.

11 listopada to wspaniałe święto, dzięki któremu możemy bliżej poznać historię Polski. Apel dał nam taką wiedzę.

Uczniowie klasy V






więcej zdjęć










Warsztaty przyrodnicze - 4 listopada 2015
 

W dniu 4 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych pt. "Jak podglądać przyrodę?" Przygotował je i przeprowadził Pan Jerzy Bezkowski. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli fragmenty filmów przyrodniczych nakręconych przez Łódzką Wytwórnię Filmów Oświatowych. Ciekawe fotografie oraz nauka techniki kręcenia filmów miały na celu zachęcić dzieci do samodzielnego poznawania przyrody.
















Wycieczka do Kutna - 3 listopada 2015


 

3 listopada 2015 roku uczniowie klasy II i III byli pod opieką Pani Bożeny Cieślarek i Pani Małgorzaty Gasik na wycieczce w Kutnie. Najpierw spacerowali po parku, rozpoznawali drzewa po liściach i owocach, podglądali zwierzęta. Aby zaobserwować piękno przyrody dzieci zabrały z pracowni ekologicznej lupy i lornetki. W atlasach roślin i zwierząt sprawdzały nazwy drzew i zwierząt. Na końcu zwiedzali Muzeum Bitwy nad Bzurą.






więcej zdjęć




Wycieczka do lasu - 2 listopada 2015

 

2 listopada 2015 roku dzieci z klas "0" i I były pod opieką Pani Danuty Głodek i Pani Katarzyny Jeleńskiej na wycieczce w lesie. Uczniowie przyglądali się pięknej kolorystyce jesiennej lasu, rozpoznawali różne gatunki drzew, krzewów i innych roślin. Dzieci obserwowały napotkane leśne zwierzęta i wsłuchiwały się w leśne odgłosy. Wszyscy zbierali leśne dary do kącika przyrody. Uczniowie chętnie bawili się w lesie wykorzystując naturalne przeszkody.






więcej zdjęć










Konkurs na wykonanie lampionu z dyni -
30 października 2015

 

W dniu 30 października 2015 roku w naszej szkole zagościł iście halloweenowy klimat. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie kolejny raz wzięli udział w konkursie na najfajniejszy "Jack-o-lantern", czyli lampion z dyni.

Tak jak i w ubiegłych latach konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na szkolnym korytarzu można było podziwiać wszelkiego rodzaju lampiony. Dynie straszne, śmieszne, małe i duże. Wybór najładniejszej dyni nie był wcale prosty.

Oprócz świecącej wystawy, aby dzieci mogły lepiej poznać obyczaje krajów anglojęzycznych, chętni uczniowie mogli przebrać się w halloweenowe kostiumy. Dzieci również brały udział w różnych zabawach związanych z obchodami tego święta w USA, Wielkiej Brytanii i innych krajach angielskiego obszaru językowego, co sprawiło im wiele radości. Starsi uczniowie z ogromnym zapałem pogłębiali swoją wiedzę na temat historii owych latarni wywodzących się ze szmaragdowej wyspy - czyli Irlandii.

Zwycięzcami konkursu na halloweenowy lampion w klasach IV - VI zostali: Aleksandra Gabrysiak kl. IV (I miejsce) oraz Grzegorz Zasada kl. VI (II miejsce). W klasach I - III konkurs wygrała Amelia Wojtczak kl. I (I miejsce) oraz Bartosz Brygier kl. III (II miejsce). Konkurs przygotował Pan Łukasz Żmieńka.


 





Ślubowanie Pierwszoklasistów -
23 października 2015


 

W dniu 23 października 2015 roku odbyło się Ślubowanie Pierwszoklasistów. Trzynaścioro dzieci z klasy I zostało pasowanych przez Dyrektor szkoły Panią Emilię Kołodziejczyk na ucznia Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach. "A my wszyscy ślubujemy być mądrymi Polakami." było mottem tegorocznego ślubowania.

Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali się również przed publicznością szkolną w części artystycznej przygotowanej pod opieką Pani Danuty Głodek. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły.

Ślubowanie zakończyło się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem i dyskoteką.






więcej zdjęć





Wycieczka do Warszawy - 16 października 2015

 

16 października 2015 roku uczestniczyliśmy w wycieczce do Warszawy. Do stolicy pojechaliśmy z uczniami klasy czwartej i piątej i dwojgiem opiekunów - Panią Beatą Kaczmarek oraz Panem Pawłem Kuleszą. Celem naszej podróży było zwiedzenie Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Stadionu Narodowego.

Najpierw pojechaliśmy na Stadion Narodowy. Siedzieliśmy na trybunach, obejrzeliśmy szatnie piłkarzy i największą salę konferencyjną w Europie. Szczególnie podobał nam się spacer po płycie głównej stadionu.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Żydów Polskich "Polin". Dowiedzieliśmy się, że muzeum mieści się na terenie dawnego getta żydowskiego. Nazwa "Polin" pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza słowo Polska. Przewodnik opowiedział nam historię Żydów polskich od X wieku do współczesności. Najbardziej zaciekawiły nas obrzędy, tradycje i zwyczaje żydowskie. Szczególnie podobały nam się: synagoga, wnętrze domu, dworzec kolejowy i żydowska ulica.

Wycieczka do Warszawy bardzo nam się podobała. Mogliśmy poznać historię Żydów polskich, obejrzeć Stadion Narodowy, a co najważniejsze spędzić miło czas z kolegami i koleżankami.

Uczniowie klasy VI






więcej zdjęć



Dzień Edukacji Narodowej - 14 października 2015

 

W dniu 14 października 2015 roku uczniowie klas III - VI oraz oddziału przedszkolnego (czterolatki) pod kierunkiem Pani Anny Pabjańczyk oraz Pana Łukasza Żmieńka dokonali prezentacji swoich umiejętności aktorskich a także wokalnych z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dzieci zabrały grono pedagogiczne jak i również zaproszonych gości do czasów szkolnych i przedstawili parodię dnia szkolnego. Pozytywnym emocjom nie było końca, szczególnie podczas występu szkolnego chóru, który tak barwnie pomalował nauczycielski świat przy dźwiękach melodii zespołu Dwa Plus Jeden "Chdź, pomaluj mój świat" i wielu innych.

W uroczystościach z okazji Dnia Edukacji Narodowej wzięli udział także Wójt Gminy Łęczyca Pan Jacek Rogoziński, Dyrektor ZOPO Pan Andrzej Piłacik a także emerytowani nauczyciele.






więcej zdjęć










MOJA WYMARZONA EKOPRACOWNIA "Z EKOLOGIĄ W PRZYSZŁOŚĆ" -
czerwiec - październik 2015


Utworzenie pracowni w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
w ramach konkursu "Moja wymarzona ekopracownia – 2015"

Wartość ogólna zadania - 41900 PLN

Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi - 39400 PLN

Udział środków własnych: 2500 PLN, w tym Urząd Gminy w Łęczycy - 2000 PLN, Rada Rodzicow Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach - 500 PLN

Pierwszy etap projektu będzie obejmował zaplanowany remont pomieszczenia przeznaczonego na ekopracownię.

W dalszej kolejności zaplanowano zakup wyposażenia: stolików uczniowskich, krzeseł, biurka nauczyciela, funkcjonalnych mebli oraz pomocy dydaktycznych. Sala przeznaczona na pracownię jest prostokątem o wymiarach 8,60 m x 5,60 m. Ekopracownia będzie pierwszą przedmiotową pracownią - eksperymentarjum. Duża przestrzeń w sali pozwoli na inny niż w pozostałych salach rodzaj i sposób ustawienia stolików oraz funkcjonalne jej zagospodarowanie.

W nowej pracowni będą znajdować się: 4 stoliki 5-osobowe szkolne typu "wyspa", 20 krzeseł uczniowskich o regulowanej wysokości ustawione w środkowej części pomieszczenia. Biurko i krzesło nauczycielskie znajdą swoje miejsce w jednym z rogów sali, pod oknem.

Do przechowywania i eksponowania pomocy dydaktycznych przeznaczone będą: narożna szafa, 2 szafy częściowo z szufladami i półkami, 2 szafy z witrynami ekspozycyjnymi, 2 szafki niskie i 1 wisząca, oszklona witryna, stojak na plansze, stojak na mapy. Do ekspozycji prac uczniowskich będzie służyć tablica korkowa. Komputer oraz sprzęt audiowizualny będą ustawione na biurku nauczycielskim. Na ścianie zostanie powieszona tablica interaktywna wraz z rzutnikiem. Z jednej strony tablicy interaktywnej zostanie zamocowana tablica suchościeralna, natomiast z drugiej, od strony okna powieszony zostanie kwietnik. Miejsce na kwiaty znajdzie się również na kwietniku umieszczonym na filarze międzyokiennym. Uczniowie będą prowadzić obserwacje zakupionych roślin i dbać o nie.

Na ścianach, na wieszakach umieszczonych nad szafami powieszone zostaną plansze tematyczne. Na ścianie między drzwiami a stojakiem na plansze umieszczona zostanie fototapeta "Las"

W rogu sali, na ścianie, na której znajduje się tablica interaktywna powstanie kącik astronomiczny. Znajdą tu swoje miejsce wszystkie pomoce dotyczące Układu Słonecznego zaś na podwieszanym suficie zamontowany zostanie Interaktywny Układ Słoneczny, a na ścianie wokół kącika i suficie nad kącikiem położona zostanie fototapeta "Kosmos". Kącik astronomiczny umożliwi popularyzowanie astronomii, która jest bardzo atrakcyjna dla młodego człowieka, może być wprowadzana nawet dla najmłodszych dzieci. Nauka ta kojarzy się im z tajemnicami Kosmosu, pięknymi zdjęciami, eksploracją planet, a nie z zadaniami czy sprawdzianami. Stanowi skuteczny element aktywizacyjny i motywacyjny dla zainteresowania dzieci innymi przedmiotami i dyscyplinami nauki. Interdyscyplinarność astronomii sprawia, że uczniowie chętniej poznają w dalszej edukacji różne zagadnienia z matematyki, fizyki i geografii a także chemii i informatyki. Zainteresowanie uczniów Kosmosem umożliwi im spojrzenie na ekologię w skali makro. Uczniowie odkryją, jaki wpływ mają oddziaływania ciał niebieskich na Ziemię i organizmy żywe. Dowiedzą się o technologiach kosmicznych zaangażowanych w ekologię, na przykład o krążących wokół Ziemi satelitach monitorujących poziom zanieczyszczenia powietrza, pomagając wykryć ich źródła, czy o problemie śmieci kosmicznych.

Pracownia zostanie wyposażona w następujące pomoce dydaktyczne:

  • mikroskopy;
  • zestawy preparatów biologicznych;
  • lupy;
  • kompasy;
  • lornetki;
  • globusy fizyczne Ziemi;
  • filmy DVD o tematyce przyrodniczej;
  • programy multimedialne;
  • laboratorium do analizy wody;
  • stacja pogody wewnętrzna;
  • stacja pogody zewnętrzna;
  • stacja pogody przenośna;
  • układ słoneczny-model;
  • mapy;
  • zestaw do badania gleby;
  • książki i przewodniki przyrodnicze;
  • walizka Eko-Badacza;
  • termometr zewnętrzny;
  • gry edukacyjne;
  • zestawy doświadczalne;

Dzięki tak dobranym pomocom dydaktycznym uczniowie będą mogli samodzielnie przeprowadzać badania, obserwacje, realizować projekty proekologiczne. Zdobędą świadomość zagrożeń wynikających z zanieczyszczeń środowiska, poznają sposoby zapobiegania tym zagrożeniom.

W ekopracowni będą odbywać się przede wszystkim zajęcia edukacyjne z przyrody (kl. IV - VI), zajęcia o tematyce przyrodniczej i ekologicznej dla dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. 0 - III, zajęcia koła ekologicznego oraz świetlicowe. Wyposażenie pracowni w nowoczesny sprzęt audio video oraz komputerowy da możliwości wykorzystania ekopracowni nauczycielom wszystkich przedmiotów. Innowacyjne elementy wyposażenia pracowni - stoliki typu wyspa, stworzą możliwość wykorzystywania pracowni na zajęciach, na których odbywa się praca w grupach a więc na godzinach z wychowawcą, szkoleniach dla nauczycieli, rodziców i dzieci oraz społeczności lokalnej.

Pracownia będzie służyć uczniom w zdobywaniu wiedzy ekologicznej, nauczycielom ułatwi pracę z młodzieżą oraz pomoże w propagowaniu działań ekologicznych.







www.zainwestujwekologie.pl





Dyskoteka z okazji Dnia Chłopca - 8 października 2015
 

W dniu 8 października 2015 roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopca. Obecni na dyskotece uczniowie świetnie bawili się przy dobrej muzyce i miło spędzili jesienne popołudnie. Opiekunami na dyskotece byli Pani Aleksandra Ratajczyk oraz Pan Łukasz Żmieńka.
















Bieg Przełajowy o Puchar Wójta Gminy Łęczyca -
24 września 2015

 

W dniu 24 września 2015 roku odbył się Bieg Przełajowy o Puchar Wójta Gminy Łęczyca. Organizatorem imprezy była Samorządowa Szkoła Podstawowa w Topoli Królewskiej. Udział w zawodach wzięły szkoły podstawowe z następujących miejscowości: Wilczkowic, Siedlca, Błonia, Leźnicy Małej i Topoli Królewskiej.

Nasza szkoła zajęła II miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uczniów do zawodów przygotował Pan Paweł Kulesza, a ich opiekunem podczas zawodów była Pani Aleksandra Ratajczyk.









Dzień Bezpieczeństwa
Sprzątanie Świata -
21 września 2015


 

Dzień 21 września był w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Uczniowie młodsi jak i starsi uczestniczyli w projekcji filmów na temat bezpiecznych zachowań w drodze do szkoły i ze szkoły, gospodarstwie rolnym oraz podczas spędzania czasu wolnego.

Następnie wszyscy uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli włączyli się do akcji "Sprzątanie Świata". Zbierali odpady i nieczystości w najbliższym otoczeniu szkoły.

W tym dniu gośćmi naszej szkoły byli Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą i zadaniami Policji oraz przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Na zakończenie wszyscy uczniowie uczestniczyli w pogadance z pielęgniarką z NZOZ MEDAR w Łęczycy. Przyswoili sobie prawidłowe sposoby postępowania przy typowych urazach: skaleczeniu, krwotoku, skręceniu, złamaniu kończyny, zadławieniu i innych.






więcej zdjęć




Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016 - 1 września 2015

 

W dniu 1 września 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016. Dyrektor Szkoły Pani Emilia Kołodziejczyk powitała wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły, a w szczególności najmłodsze dzieci, które rozpoczęły edukację w naszej szkole.

Uroczystą inaugurację uświetniła swoją obecnością Zastępca Wójta Gminy Łęczyca Pani Magdalena Szczepaniak.

Podczas uroczystości zgodnie z tradycją szkoły upominki powitalne otrzymały dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Uczniowie klas V - VI zaprezentowali przygotowane pod kierunkiem Pani Beaty Kaczmarek, Pani Anny Gierlińskiej oraz Pana Łukasza Żmieńki przedstawienie na powitanie nowego roku szkolnego. Swoim tanecznym talentem pochwaliły się młodsze dzieci, które do występu przygotowała Pani Alicja Zawadzka.

Na zakończenie odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami, podczas których nie zapomniano o pogadankach dotyczących bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły, w budynku szkolnym oraz na boisku.






więcej zdjęć










Dożynki Gminne 2015 - 23 sierpnia 2015


 

23 sierpnia 2015 roku nasza szkoła rozpoczęła Rok Otwartej Szkoły. Rodzice, Rada Pedagogiczna i uczniowie włączyli się w organizację Dożynek Gminnych 2015, które odbyły się na terenie szkoły.

Mieszkańcy sołectwa Wilczkowic, radni, sołtysi aktywnie współpracowali przy przygotowaniu całej imprezy dożynkowej.

Imprezę uświetnił występ zespołu ludowego Marysie i Jaśki z Łyncyckigo. Program przygotowała Pani Barbara Antosiak, emerytowana nauczycielka naszej szkoły, oprawę muzyczną Pan Rafał Hajdorowicz.

Uczniowie klasy I pod kierunkiem Pani Bożeny Cieślarek zatańczyli taniec ludowy krakowiak.

Oprawę plastyczną i różne elementy dekoracji wykonali Pani Beata Kaczmarek, Pan Łukasz Żmieńka, Pani Małgorzata Gasik i Pani Anna Pabjańczyk.

Nie pierwszy już raz udowodniliśmy, że jesteśmy szkołą, która jest otwarta na kulturę, sztukę, środowisko lokalne oraz potrafi korzystać z tego co nas otacza. Od lat aktywnie współpracujemy z samorządem i środowiskiem lokalnym.






więcej zdjęć










Marysie i Jaśki z Łyncyckigo na pikniku u oo. Bernardynów w Łęczycy -
27 czerwca 2015

 

Dnia 27 czerwca 2015 roku zespół folklorystyczny Marysie i Jaśki z Łyncyckigo wystąpił podczas pikniku rodzinnego. Zespół zaprezentował się w oryginalnych strojach ludowych. Publiczność podziwiać mogła pieśni ludowe z regionu łęczyckiego oraz tańce w wykonaniu najmłodszych członków zespołu. Impreza odbywała się w klasztorze oo. Bernardynów w Łęczycy. Piknik miał charakter charytatywny - oo. Bernardyni zbierali fundusze na remont zabytkowego kompleksu klasztornego. Uczniów do występu przygotowali Pani Alicja Zawadzka i Pan Rafał Hajdorowicz.
















Pożegnanie Pani Łucji Marciniak - 26 czerwca 2015


 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach stało się okazją do pożegnania nauczycielki języka polskiego - Pani Łucji Marciniak. Pani Łucja Marciniak po 45 latach pracy w zawodzie nauczyciela przeszła na zasłużoną emeryturę.

Podczas uroczystości podziękowania za długoletnią pracę na rzecz uczniów Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach i środowiska lokalnego oraz życzenia pomyślności na kolejnym etapie życia złożyli Pan Jacek Rogoziński - Wójt Gminy Łęczyca, Pani Emilia Kołodziejczyk - Dyrektor Szkoły Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Pani Anna Kaczmarek - Przewodnicząca Rady Rodziców.


 

Oto tekst przemówienia Dyrektora Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach:


 

Drodzy Goście! Drodzy Nauczyciele i Pracownicy, Drodzy Uczniowie i Rodzice!

W nowym roku szkolnym 2015/2016 zmieni się skład grona pedagogicznego. Nie spotkamy się już z Panią Łucją Marciniak.

Pewnie powinnam rozpocząć moje przemówienie od słów, które pożegnają naszą - odchodzącą na emeryturę - nauczycielkę języka polskiego. Zanim to jednak zrobię, chciałabym opowiedzieć nieco o tym, kim dla nas była. Dla uczniów – surowa, wymagająca, ale zawsze świetnie przygotowana do lekcji i w pełni zaangażowana w swoją pracę pani Marciniak, a dla nas – nauczycieli: po prostu pani Lucyna, Lucyna, Luśka, miła, pracowita, pomocna koleżanka.

Pani Łucja Marciniak rozpoczęła pracę w naszej szkole 1 września 1973 roku, ale wcześniej przez trzy lata zatrudniona była w innej placówce. Właśnie mija 45 lat pracy pedagogicznej Pani Łucji Marciniak. Od samego początku podchodziła do niej z zapałem, wiedząc, że zawód nauczyciela to nie tylko wyuczona profesja, ale i misja. W jej przypadku - uczyła przecież języka polskiego - była to misja zaznajamiania uczniów z naszą kulturą, nie tylko literacką, ale przede wszystkim językową. W swojej dziedzinie osiągnęła mistrzostwo: zdobyła szacunek nie tylko szkolnych podopiecznych i ich rodziców, ale i kolegów z pracy, osób ze środowiska nauczycielskiego. Szybko okazało się, że - jeœli chodzi o kwestie literatury i poprawności językowej - ciężko w naszej okolicy o większego eksperta.

Uczniowie często widzieli w Pani Marciniak przede wszystkim podnoszącego im wiecznie poprzeczkę surowego pedagoga. Ale warto, żeby wiedzieli, iż ich Pani od języka polskiego wymagała wiele nie tylko od nich, ale przede wszystkim od samej siebie. Wszystkie sprawdziany, dyktanda, klasówki zawsze poprawiała na następny dzień, często widywaliśmy ją, kiedy wychodziła ze szkoły, dŸwigając ogromne torby z niezliczoną ilością uczniowskich zeszytów. Jej żmudna, konsekwentna, codzienna praca z uczniami przynosiła owoce w postaci wysokich not na sprawdzianach zewnętrznych, dobrych lokat w licznych konkursach polonistycznych, recytatorskich, również o zasięgu ogólnopolskim.

Łucja Marciniak zawsze angażowała się też w działalność administracyjną szkoły: jako społeczny vice dyrektor szkoły, przewodnicząca zespołów samokształceniowych, nauczycielskich, egzaminacyjnych skrupulatnie wypełniała swoje obowiązki. Zawsze też wspomagała swoich młodszych kolegów i koleżanki radą, dzieliła się z nimi zdobytą przez lata wiedzą i doświadczeniem.

Pani Marciniak przez lata dała się również poznać jako świetna organizatorka. To z myślą o uczniach urządzała wycieczki krajoznawcze, zielone szkoły. Dawniej była zapaloną harcerką, zabierała naszych uczniów na obozy i biwaki harcerskie. Gdy wspominam te wyjazdy, mogę bez zawahania powiedzieć, że Pani Marciniak zdążyła pokazać uczniom tej szkoły całą Polskę z jej największymi zabytkami, od gór po morze. Jako polonistka starała się zaś otwierać dzieciom ze środowiska wiejskiego drzwi do teatrów, kin i muzeów - udowadniać im, że kultura zawsze powinna być dla nich rzeczą ważną i dostępną.

W dużej mierze dzięki staraniom Pani Lucyny Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach stała się "szkołą marzeń" i otrzymała duże środki finansowe z Unii Europejskiej na realizację wielu zadań edukacyjnych jak i doposażenie szkoły w nowoczesne pomoce naukowe. Pani Marciniak wciąż zabiegała z dobrym skutkiem o unijne dofinansowania, aby nasi uczniowie zyskali takie same szanse na edukacyjny sukces, jak dzieci z większych ośrodków czy miast.

Pani Lucyno! Wykształciła i wychowała Pani kilka pokoleń absolwentów tej szkoły. Wielu z nich zdobyło wyższe wykształcenie, podjęło wymarzoną pracę, spełnia się w wybranych przez siebie zawodach. Wielu też z pewnoœcią zaraziło się od Pani miłością do książek i języka polskiego, wciąż z sentymentem wspominając lekcje z Panią.

Pani Łucja Marciniak podczas swojej czterdziestopięcioletniej pracy nauczycielskiej zawsze starała się znajdować rozwiązania dla problemów i nie poddawała się w obliczu narastających przeciwności. Zapamiętamy ją przede wszystkim jako osobę silną, taką, na której można się wesprzeć w trudnym momencie, nieugiętą. W istocie: jakby wykutą z żelaza. Żelazną Damę.

Droga Pani Łucjo! W imieniu własnym, grona pedagogicznego, pracowników, a także uczniów naszej szkoły żegnam dziś Panią i życzę z całego serca kolejnych wielu, pięknych lat: ale tym razem spędzonych z rodziną, z własnymi pasjami i marzeniami, na których realizację dotychczas nie wystarczało czasu. Mamy nadzieję, że będzie Pani zachodzić do naszej szkoły, której drzwi – tak, jak i nasze serca – będą dla Pani zawsze otwarte.


 

Uczniowie pożegnali swoją Panią od języka polskiego napisanym z tej okazji wierszem:



To dzięki naszej Pani Marciniak
Na polskim nigdy nie było nudy.
Na swoim miejscu każdy przecinek
Stawał w nagrodę za nasze trudy.


Postaci z książek wciąż ożywały
w jej opowieściach o obcych światach.
Nam zaś gdzieś w środku serca stawały,
gdy szukaliśmy lwów w swoich szafach.


Jej uśmiech dawał nam satysfakcję
Z wykonanego dobrze zadania.
Teraz będziemy mieli wakacje,
A Pani - czas do spożytkowania.


Życzymy Pani dużo spokoju
i czasu na wielu książek czytanie.
Niech wreszcie teraz świat wyobraźni
zastąpi każde szkolne wyzwanie.






więcej zdjęć










Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 - 26 czerwca 2015


 

W dniu 26 czerwca 2015 roku odbyło się w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. W uroczystości wzięli udział uczniowie i ich rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Honorowym gościem był Pan Jacek Rogoziński - Wójt Gminy Łęczyca.

Dyrektor szkoły Pani Emilia Kołodziejczyk wraz z wychowawcami wręczyli uczniom przodującym w nauce i wzorowym zachowaniu oraz zaangażowaniu na rzecz szkoły świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Wyróżnienia otrzymali:

Klasa I

Katarzyna Graczyk
Wiktoria Kłosowska
Kinga Mikołajczyk
Kinga Matusiak
Jakub Szczech
Adam Rajski

Klasa II

Amelia Błaszczyk
Małgorzata Krzepińska
Wiktoria Olejniczak
Maria Pabiańczyk
Maria Radwańska
Agnieszka Wiktorska
Julia Florczak

Klasa III

Kinga Saganiak
Julia Kępska
Julia Kawecka
Aleksandra Gabrysiak
Martyna Malanowska

Klasa IV

Julia Gałamon śr. 5,09
Aleksandra Maria Graczyk śr. 5,09
Karina Ala śr. 5,0
Bartosz Cieślarek śr. 5,0
Michał Królak śr. 5,0
Julia Pietruszewska śr. 5,0
Kacper Pisera śr. 4,91
Karolina Zasada śr. 4,82
Katarzyna Zasada śr. 4,82

Klasa V

Daria Florczak śr. 5,09
Sandra Pęgowska śr. 5,09
Natalia Kamińska śr. 5,0
Katarzyna Niciak śr. 4,81
Igor Olczyk śr. 4,81
Mateusz Pabiańczyk śr. 4,81

 

Podczas akademii niektórzy uczniowie klasy IV otrzymali kartę pływacką, którą zdobyli na zajęciach wychowania fizycznego na basenie. Członkom zespołu folklorystycznego Marysie i Jaśki z Łyncyckigo wręczono podziękowania za pracę na rzecz zespołu i szkoły. Samorządy klasowe otrzymały nagrody w rozstrzygniętym na koniec roku szkolnego konkursie czystości klasopracowni. Nagrodzeni zostali również liderzy oszczędzania w SKO.

Dyrektor szkoły podziękowała rodzicom, którzy aktywnie pracowali na rzecz szkoły w mijającym roku szkolnym. Podziękowania za wieloletnią, pełną zaangażowania działalność względem uczniów i szkoły otrzymała Pani Anna Kaczmarek - Przewodnicząca Rady Rodziców. Pani Dyrektor złożyła również podziękowania nauczycielom i wychowawcom oraz pracownikom szkoły za trud włożony w pracę na rzecz uczniów i dzieci, szczególne podziękowania otrzymali nauczyciele kończący pracę w szkole Pani Anna Pabjańczyk oraz Pan Rafał Hajdorowicz. Pani Dyrektor Emilia Kołodziejczyk życzyła wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

Na zakończenie uczniowie klasy I pokazali przygotowany pod kierunkiem Pani Bożeny Cieślarek taniec Krakowiak. Następnie uczniowie klasy II i III zaprezentowali wakacyjne piosenki. Uczniów do występu przygotowała Pani Małgorzata Gasik.






więcej zdjęć










Uroczyste pożegnanie klasy VI - 25 czerwca 2015


 

W dniu 25 czerwca 2015 roku odbyło się w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach uroczyste pożegnanie klasy VI. Wzięli w nim udział uczniowie klasy VI i ich rodzice, przedstawiciele uczniów klasy V, nauczyciele i pracownicy szkoły. Uroczystość uświetniła również swoją obecnością Pani Magdalena Szczepaniak - Zastępca Wójta Gminy Łęczyca.

Dyrektor szkoły Pani Emilia Kołodziejczyk wraz z wychowawcą Panią Łucją Marciniak wręczyły uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu oraz zaangażowaniu na rzecz szkoły nagrody książkowe. Wyróżnienia otrzymali:

Julia Chwiałkowska - śr 5,45
Damian Kowalczyk - śr 5,45
Joanna Zasada - śr 5,36
Patrycja Świątek - śr 5,30
Katarzyna Nawrocka - śr 5,18
Dominika Królak - śr 5,18
Natalia Dębska - śr 5,09
Katarzyna Głodek - śr 4,91
Julia Kaczmarek - śr 4,91
Szymon Kowalczyk - śr 4,91
Agnieszka Antosiak - śr 4,82
Klaudia Brączkowska - śr 4,82

Dyrektor szkoły wręczyła rodzicom uczniów klasy VI listy gratulacyjne za trud włożony w wychowanie swoich dzieci i podziękowania za wieloletnią, pełną zaangażowania i poświęcenia pracę na rzecz szkoły. Tegoroczni absolwenci podziękowali swojej wychowawczyni, nauczycielom i pracownikom szkoły, władzom gminnym oraz swoim rodzicom. Uczniowie klasy V pożegnali swoich starszych kolegów, podarowując im upominki.

Następnie uczniowie klasy VI przedstawili część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem wychowawcy. Na zakończenie głos zabrała Pani Magdalena Szczepaniak - Zastępca Wójta Gminy Łęczyca. W swoim wystąpieniu gratulowała uczniom sukcesów edukacyjnych i życzyła im kolejnych podczas nauki w gimnazjum. Pani Dyrektor Emilia Kołodziejczyk życzyła wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku.






więcej zdjęć










Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych - 23 czerwca 2015
 

W dniu 23 czerwca 2015 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

Celami konkursu były:

  • poszerzenie wiedzy geograficznej o krajach niemieckojęzycznych;
  • poznanie specyfiki kulturowej krajów niemieckiego obszaru językowego oraz niektórych elementów realioznawczych;
  • poznanie wybranych zagadnień dotyczących tradycji i zwyczajów;
  • rozwijanie strategii samodzielnego uczenia się;
  • wykorzystanie różnych źródeł do zdobycia wiedzy.

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV - VI. I miejsce zajął Damian Kowalczyk z kl. VI, II miejsce Sandra Pęgowska z kl. V, III miejsce Daria Florczak z kl. V, ponadto wyróżnienie otrzymali Bartosz Cieślarek i Krystian Świątek z kl. IV. Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Konkurs przygotowali Pan Bohdan Kmiecik i Pan Łukasz Żmieńka.
















Marysie i Jaśki z Łyncyckigo w Chociszewie - 20 czerwca 2015
 

Zespół folklorystyczny Marysie i Jaśki z Łyncyckigo, w którym śpiewają uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach, wystąpił w dniu 20 czerwca 2015 roku podczas "Jarmarku Chociszewskiego" w Chociszewie. Członkowie zespołu zaprezentowali piosenki z własnego repertuaru ludowego. Oprócz śpiewów ludowych zespół przedstawił tańce. Do występu dzieci przygotowali Pani Alicja Zawadzka i Pan Rafał Hajdorowicz.
















Pożegnalne spotkanie klasy VI - 19 czerwca 2015


 

W dniu 19 czerwca 2015 roku odbyło się w naszej szkole pożegnalne spotkanie klasy VI. Wzięli w nim udział uczniowie klasy VI i ich rodzice, uczniowie klasy V oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

Wszyscy spędzili miło czas przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców uczniów klasy VI. Uczniowie bawili się także podczas zorganizowanej z tej okazji dyskoteki.

Pożegnalne spotkanie uczniów klasy VI przebiegło w przyjemnej atmosferze.






więcej zdjęć










Zielona Szkoła w Górach Świętokrzyskich -
16 - 17 czerwca 2015


 

16 i 17 czerwca 2015 roku odbyła się Zielona Szkoła w Górach Świętokrzyskich.

Uczestnikami bylo 44 uczniów klas II - VI Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach, tj. 68 % ogółu uczniów uczących się w tych klasach, a naszymi opiekunami nauczyciele - Panie Łucja Marciniak, Danuta Głodek, Bożena Cieślarek i Pan Paweł Kulesza. W wyjeździe wzięło również udział dwoje rodziców.

Podczas zielonej szkoły doskonale bawiliśmy się i uczyliśmy, nie zabrakło niespodzianek i atrakcji. Pierwszego dnia "zaliczyliśmy" Łysą Górę, która w krajobrazie Gór Świętokrzyskich funkcjonuje pod nazwą Święty Krzyż. Dowiedzieliśmy się, dlaczego taka nazwa tej góry, a każdy z nas mógł ucałować relikwie Świętego Krzyża znajdujące się w klasztorze pobenedyktyńskim z XI - XVII wieku. Oczywiście zwiedziliśmy klasztor i kościół na Świętym Krzyżu. Poznaliśmy też faunę i florę oraz przyrodę nieożywioną Świętokrzyskiego Parku Narodowego w nowoczesnym muzeum przyrodniczym. Po niełatwym zejściu po gołoborzu do Nowej Słupi zobaczyliśmy "Pielgrzyma", czyli świętego Emeryka i wysłuchaliśmy wielu legend z nim związanych. Następnie odwiedziliśmy dymarki świętokrzyskie i poznaliśmy antyczną metalurgię żelaza. Z kolei powędrowaliśmy do Świętej Katarzyny, by tam zobaczyć kapliczkę św. Franciszka i "obmyć" oczy w cudownym źródełku. Mieliśmy okazję powędrować szlakiem w Puszczy Jodłowej, o której tak pięknie napisał Stefan Żeromski: "Puszcza jest niczyja - ani moja, ani twoja, ani nasza, jeno boża, święta!".

Drugi dzień był również ciekawy. Rozpoczęliśmy od Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, by poznać warunki nauki w szkole w XIX w. pod zaborem rosyjskim i poszerzyć wiadomości o piewcy Ziemi Świętokrzyskiej – Stefanie Żeromskim. Następnie zwiedzaliśmy Kielce. Dzięki niezwykle ciekawym działaniom pana przewodnika poznaliśmy bogactwo natury na Kadzielni i świetnie wszystko zapamiętaliśmy, bowiem każda dziewczynka otrzymała od pana roślinkę z odpowiednią dedykacją. Przewodnik wyczulił nas również na odgłosy natury, przybliżył sposób rozpoznawania ptaków po wydawanych dźwiękach. Z Kadzielni podziwialiśmy panoramę miasta i upajaliśmy się widokami Gór Śwętokrzyskich. Z kolei powędrowaliśmy ulicami miasta i ścieżkami parków kieleckich, poszerzając wiedzę o tych miejscach.

Następnie pojechaliśmy do Zagnańska, aby poznać się ze staruszkiem Bartkiem, wysłuchać jego historii i legend z nim związanych.

Ostatnim etapem podczas zielonej szkoły była lekcja języka polskiego i przyrody, bowiem gościliœmy w Oblęgorku - dworku i parku Henryka Sienkiewicza.

Pobyt na Ziemi Kieleckiej to żywe i niezapomniane lekcje języka polskiego, przyrody, historii, religii, plastyki, wychowania fizycznego.

Do zobaczenia na szlaku w następnym roku szkolnym!






więcej zdjęć










Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców - 12 czerwca 2015
 

12 czerwca 2015 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców. Wzięły w nim udział drużyny chłopców ze szkoł podstawowych z terenu Gminy Łęczyca. Turniej wygrała reprezetacja chłopców naszej szkoły. Zwycięzcy otrzymali puchar. Turniej Piłki Nożnej Chłopców przygotował Pan Paweł Kulesza.








 

Wydarzenia z życia szkoły

Created in WebWave CMS