27 czerwca 2021

    Koniec lekcji, klasówek i prac domowych! Po miesiącach wytężonej i trudnej, bo zdalnej pracy, 25 czerwca 2021r. nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godz. 9.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021.

 

    Część oficjalną otworzyła Pani Dyrektor Emilia Kołodziejczyk, która powitała rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów klas I- VIII i krótko podsumowała miniony rok szkolny.

 

    Długo wyczekiwanym momentem było wręczenie przez Panią Dyrektor i Wychowawców świadectw z wyróżnieniem uczniom klas I – VII oraz świadectw ukończenia szkoły uczniom klasy VIII, nagród za aktywną pracę społeczną, pracę w Samorządzie Uczniowskim, stuprocentową frekwencję i sukcesy osiągnięte w konkursach. Pamiątkowe dyplomy i drobne upominki otrzymały uczennice klasy VIII, reprezentujące naszą szkołę przez wiele lat w zespole folklorystycznym Marysie i Jaśki z Łyncyckigo. Rodzicom uczennic, które uzyskały wysokie wyniki w nauce i zachowaniu Pani Dyrektor wręczyła Listy gratulacyjne. Podziękowania zostały złożone również rodzicom aktywnie działającym na rzecz szkoły.

 

    Następnie, uczniowie klasy VIII, we wzruszającej części artystycznej, wspominali lata spędzone w murach szkoły oraz podziękowali rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wsparcie, zrozumienie, cierpliwość i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Były życzenia, kwiaty i ukradkiem ocierane łzy.

 

     Część oficjalną zakończyła Pani Dyrektor, która życzyła wszystkim zgromadzonym słonecznych, bezpiecznych, ale i pełnych wrażeń wakacji. Aby w trakcie ich trwania, nabrali sił na nadchodzące w nowym roku szkolnym wyzwania.

 

     Po uroczystości uczniowie udali się z Wychowawcami do klas, gdzie otrzymali świadectwa, czyli „przepustkę” na upragnione wakacje.

 

                                                                                     Do zobaczenia w nowym roku szkolnym J

 

                                                                                                   

                                                                                                                              Beata Kaczmarek

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2020/21