09 października 2019

8 października odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców pod hasłem Dary jesieni - w spiżarni . Zależy nam na aktywnym włączaniu się rodziców w życie przedszkola.

Obie strony mogą przyjemnie spędzić ze sobą czas. Rodzice mają możliwość zapoznania się ze sposobami pracy nauczyciela z ich dziećmi, zaobserwować zachowanie się dziecka na tle grupy, śledzić ogólne postępy dziecka na wszystkich płaszczyznach wychowania przedszkolnego. Tematyka zajęć była związana z darami jesieni, a konkretnie warzywami i owocami . Na początku zajęć rodzice przedstawili wcześniej przygotowaną inscenizację wiersza J.Brzechwy „Na straganie” , następnie były wspólne zabawy, zagadki , układanie warzywnych rytmów. Przedszkolaki z pomocą rodziców przygotowały „zdrowe talerze", które chętnie zjadały. Następnie odbyła się degustacja soku. Uwieńczeniem zajęć była praca plastyczna.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w zajęciach.

Przygotowanie inscenizacji, warzyw i owoców.

Zajęcia Otwarte w Przedszkolu