01 lutego 2017

14 stycznia 2017 roku w sali OSP w Jankowie odbyła się noworoczna zabawa choinkowa dla dzieci ze S.P. w Wilczkowicach. W imprezie uczestniczyli uczniowie, przedszkolaki ze swoimi rodzinami, nauczyciele, zaproszeni goście, najbliżsi mieszkańcy oraz miłośnicy zabawy. Po wystąpieniu szkolnego zespołu "Maryśki i Jaśki z Łyncyckigo" oraz części artystycznej była zabawa taneczna prowadzona przez zespół muzyczny. Bawili się wszyscy - starsi, młodzi i najmłodsi. Imprezę uświetnił Mikołaj obdarowując wszystkie dzieci prezentami. Ten dzień był również okazją do rozpowszechniania w środowisku idei oszczędzania ponieważ przypadła 82 rocznica przekazania  SKO pod opiekę PKO Banku Polskiego (14 stycznia 1935 r.). Uczestnikom rozdawano materiały informacyjne nt. Nowoczesnej Lekcji Oszczędzania oraz znaczki odblaskowe. Członkowie SKO wraz z opiekunem wykonali z tej okazji plakat, który został zaprezentowany podczas zabawy.

Zabawa choinkowa w SP w Wilczkowicach