26 listopada 2022

22 listopada 2022 uczniowie klas I - III wybrali się na wycieczkę do  Torunia w ramach projektu "Poznaj Polskę". Wycieczkę rozpoczęli od pobytu w Muzeum Toruńskiego Piernika. Tam dzieci poznały receptury znakomitych toruńskich pierników oraz własnoręcznie wykonały je z wykorzystaniem drewnianych form. Następni uczniowie spacerowali po zabytkowej części Torunia, obejrzeli m.in. Krzywą Wieżę, Ratusz, Katedrę św. Janów, Kościoły św. Jakuba i św. Ducha, mury obronne, pomniki Mikołaja Kopernika, Katarzyny i psa Filusia.

Przewodnik zaprowadził grupę do domu Mikołaja Kopernika i opowiedział o życiu i dokonaniach wielkiego astronoma.

Kolejnym punktem wycieczki było Planetarium. Tam uczniowie obejrzeli bardzo ciekawy pokaz astronomiczny o budowie Kosmosu oraz wystawę interaktywną Geodium.

Na końcu uczniowie odwiedzili Dom Legend gdzie uczestniczyli w inscenizacjach toruńskich legend.

Wszyscy zadowoleni wrócili do domów z pamiątkami i smakowitymi piernikami.

Zdjęcia z wycieczki zostały wykonane aparatem fotograficznym pozyskanym w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

Wycieczka do Torunia