23 maja 2022

20 maja 2022 roku uczniowie klas I - III byli na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym "Stajnia Rudej Wiedźmy" w miejscowości Kiki w gminie Wartkowice. Celem wycieczki było zainteresowanie dzieci powiązaniem i bezpośrednią zależnością pomiędzy rolnikiem, producentem i jego pracą, a owocami i warzywami oraz produktami mlecznymi, które są spożywane przez dzieci m.in. w ramach Programu dla szkół, który realizowany jest w naszej szkole przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Rolnictwa. Kolejnymi celami było zaciekawienie uczniów sposobami uprawy i produkcji warzyw, owoców, mleka i jego przetworów, upowszechnienie wśród uczniów zasad ochrony środowiska naturalnego, umiejętność korzystania z zasobów przyrody, a także upowszechnienie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej oraz podnoszenie sprawności fizycznej.

Po przyjeździe na miejsce, uczniowie zwiedzili stajnię oraz zaznajomili się ze zwierzętami tam mieszkającymi, końmi, kucami i kozami, dowiedzieli się wielu interesujących informacji na ich temat, mieli również możliwość nakarmienia kóz. Dzieci własnoręcznie ubijały masło, które następnie degustowały z ciepłymi bułeczkami upieczonymi przez właścicielkę stajni. Na koniec uczniowie spędzili aktywnie czas na łonie przyrody podczas wesołych zabaw i wyścigów na torze przeszkód.

Wycieczka do Stajni Rudej Wiedźmy