10 października 2023

9 października 2023 roku dzieci z grup przedszkolnych pojechały na wycieczkę do Dinoparku w Kołacinku. Pierwszym etapem wycieczki był spacer po ścieżce ery mezozoicznej, gdzie dzieci podziwiały figury dinozaurów w ich naturalnej wielkości i wysłuchały wielu interesujących ciekawostek na temat tych prehistorycznych gadów, które opowiedziała pani przewodnik. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. czym żywiły się dinozaury, jak wyglądało ich życie oraz dlaczego wyginęły. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła również grota, w której zobaczyły wykluwającego się z jaja małego dinozaura oraz Lodowa Kraina, gdzie obejrzały film opowiadający o tym, jak wyglądał świat podczas epoki lodowcowej.

Po spacerze dzieci udały się na smakowite frytki, które szybko znikały z talerzy.

Ostatnim punktem wycieczki była zabawa w Figloraju znajdującym się na terenie Dinoparku.

Wycieczka do Dinoparku