29 września 2023

Dnia 28 września 2023 r. w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy było:

• zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin,
  • uświadamianie wartości odżywczych owoców dla prawidłowego rozwoju,
  • wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się,
  • utrwalenie wiadomości na temat jabłek

Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Ponadto rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy i piosenek o jabłuszku. Przedszkolaki ze smakiem degustowały jabłuszka i sok jabłkowy , szarlotkę, wykonały karty pracy oraz  pracę plastyczną przedstawiającą jabłko. Na koniec z jabłek powstawały arcydzieła.:-)

To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Zajęcia i zabawy przeprowadzone właśnie w taki sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce oraz promują zdrowy styl życia.

"Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy"