Dzień Wolontariusza

 

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy – ludzi o wielkich, dobrych sercach, którzy chcą pomagać innym. To święto wszystkich, którzy bezinteresownie czynią dobro i sprawiają, że świat staje się piękniejszy, a potrzebujący pomocy – szczęśliwsi.

W tym roku w naszej szkole dzień ten obchodzony był 5grudnia i przebiegał pod hasłem „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi ”.

Z tej to okazji członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza na czele z panią Justyną Banasiak we współpracy z panią Anną Pabjańczyk przygotowali pogadankę dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Na początku uczennice przeczytały dzieciom bajkę pt. „Razem raźniej
i przyjaźniej”. Następnie, wspólnie z dziećmi, szukały skojarzeń do wyrazu wolontariat. Nie obyło się bez zabaw muzyczno - ruchowych. Na koniec przedszkolaki odrysowały rączki na plakacie na znak, iż wszyscy wspieramy wolontariat. W ten sposób starsi uczniowie przybliżyli dzieciom ideę wolontariatu, wyjaśnili, co to jest wolontariat, kim jest wolontariusz i kto może nim zostać.

Ten piękny dzień był dla Wolontariuszek dobrą okazją do zachęcenia do udziału w akcjach charytatywnych , które są organizowane na terenie naszej szkoły jak i poza nią .

Pamiętajmy, że Mikołajem może być każdy z nas, wystarczą do tego dobre chęci i wielkie serce.

W tym dniu i nie tylko zachęcamy Was do czynienia dobrych uczynków na rzecz drugiego człowieka!

Dziękujemy uczennicom klasy 8 za przygotowanie pogadanki m.in. Michalinie Gmerek, Marcie Król, Izabeli Bas, Oliwce Saganiak oraz pani Justynie Banasiak opiekunowi klubu wolontariatu.

 

 

 

Pomagamy!

W tym roku nasza szkoła ponownie zaangażowała się w projekt Szlachetna Paczka. Zgromadzone dary sprawią, że tegoroczne święta będą wyjątkowe. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie rodzicom i uczniom. Dobro wraca!

 

 

Dbamy o zwierzęta!

Zima to trudny czas dla zwierząt przebywających w schroniskach. W trosce o ich dobro, po raz kolejny, uczniowie i rodzice naszej szkoły zaangażowali się w zbiórkę karmy i koców dla bezdomnych zwierząt. Dzięki zgromadzonym zapasom psiakom będzie łatwiej przetrwać zimę.

 

 

Dzień Seniora

„Miej serce i patrzaj w serce!”. W tym roku po raz kolejny 20 października obchodziliśmy Dzień Seniora. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały życzenia dla seniorów oraz kartki, które zostaną dostarczone podopiecznym DPS w Łęczycy 😊

 

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to data upamiętniająca uchwalenie Konwencji o prawach dziecka z 1989 roku.

Tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane na niebiesko, kolor ten jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną przypominającą prawa dzieci, uczestniczyły w pogadance, zajęciach i zabawach tanecznych związanych z tym ważnym tematem.