19 października 2019

18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,,Dzień Listonosza i Poczty Polskiej”. Z tej okazji pracownik Urzędu Pocztowego w Łęczycy Pan Cezariusz Twardowski odwiedził nas i opowiedział o swoim zawodzie. Pan Cezariusz wyjaśniał naszym dzieciom, jak prawidłowo zaadresować listy, przesyłki, co powinno znaleźć się na kopercie, co można kupić na poczcie, kto to jest adresat, kto to jest nadawca, co zrobić, aby list dotarł, co to jest skrzynka pocztowa, co można tam wrzucić.

Pokazał również naszym przedszkolakom różne druki, koperty, tablet, na którym potwierdza się odbiór paczki. Dzieci miały możliwość zobaczenia stroju listonosza : munduru, czapki, torby. Pan Cezariusz przekazał sporą dawkę wiedzy naszym przedszkolakom, za co bardzo mu dziękujemy. Po zakończonej pogadance dzieci otrzymały koperty i znaczki, aby mogły zaadresować list. Napisaliśmy list o wydarzeniach z naszej grupy do sąsiedniego Oddziału Przedszkolnego. Czekamy na odpowiedz.

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Wilczkowicach

składają serdeczne życzenia wszystkim Pracownikom Poczty Polskiej.

Aby każdy dzień był słoneczny, ludzie życzliwi, torby lekkie, a wszystkie listy i paczki łatwe do doręczenia.

Wizyta listonosza