12 listopada 2016

Magiczny dzień - 5 listopada 2016 roku

Ten dzień dla maluchów z oddziałów przedszkolnych obfitował w liczne atrakcje. Dzieci przebierając si strój ulubionej postaci z bajki, wzięły udział w akcji pod nazwą: "Jestem bohaterem książki" - organizowanej w szkole w ramach realizowanego projektu: "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". W salach można było spotkać m.in. księżniczki, Myszki Miki, Maszę, Pszczółkę, Motylki, Biedronkę, Elsę, czarownicę czy Wilka. Nad bezpieczeństwem w klasach czuwali policjanci: Paweł i Filip, nieoczekiwanie pojawili się też Spidermani oraz Superman.

Nie bez powodu tego dnia dzieci zmieniły się w ulubione postacie, ponieważ 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.

Nasze przedszkole włączyło się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W sali maluszków została przygotowana: wystawa książek, dekoracje bajkowe oraz " galeria postaci bajkowych ". Oryginalne plakaty postaci bajkowych przygotowali nauczyciele. Dzieci dzień wcześniej pomagały w dekoracji sali.Dnia 5 XI 2016 r. nasza sala zamieniła się w bajkową krainę.

Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania bajki przez p. Annę Gierlińską, i obejrzenia prezentacji multimedialnej " Smerfne zagadki ". Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po obejrzeniu ilustracji. Musiały również odgadnąć tytuły bajek oraz postacie pokazywane przez nauczyciela bibliotekarza. Dziewczynki ze starszej grupy zamieniły się na chwilę w Kopciuszka i „pogubiły” wszystkie buty. Ich koledzy mieli za zadanie dopasować „pantofelki” do nóżki i zatańczyć krótki taniec z wybraną dziewczynką. Prócz tego dzieci miały zadanie oddzielenia fasoli od innych ziaren np. kukurydzy. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Miłym „przerywnikiem” poszczególnych zabaw, rebusów i zagadek było „Czytelnicze podaj dalej” w postaci czytania książek dla najmłodszych. W tej akcji organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łęczycy wzięła udział szkolna biblioteka, której reprezentantką była Anna Gierlińska. Do akcji czytelniczej włączyły się również dwie mamy: pani Elżbieta Cybulska oraz Mirosława Krzyżaniak. Czytane bajki były słuchane z wielką uwagą i skupieniem.

Wszystkie zabawy w Oddziale dzieci pięco- sześcioletnich organizowane były przez bibliotekę szkolną w ramach akcji: "Przyjdź, zobacz, zostań! Biblioteka zaprasza" realizowanej w naszej szkole w ramach projektu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa".

Ten magiczny dzień zwieńczyły: bajkowy bal oraz słodka niespodzianka.

Organizatorki akcji: Ana Pabjanczyk, Agnieszka Śliwińska oraz Anna Gierlińska serdecznie dziękują dzieciom za udział w naszym bajkowym spotkaniu. Wszystkim rodzicom zaś proponują czytanie dzieciom ponieważ dzięki temu rozwija się dziecięca fantazja, pamięć oraz wzbogaca słownictwo.