14 grudnia 2022

Dziękujemy rodzicom i uczniom za pomoc w realizacji projektu Szlachetna Paczka. Dzięki Waszemu ogromnemu zaangażowaniu rodzina będzie miała naprawdę piękne i wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia.

Szczególnie dziękujemy państwu Rajom, którzy przewieźli paczki do magazynu w Łęczycy oraz pani Barbarze Turkowskiej, dzięki której mieliśmy w co zapakować zgromadzone dary.

Poniżej prezentujemy relację Wolontariuszki z przekazania darów.

Drodzy Darczyńcy

dobro to wynik dzielenia! Weekend Cudów dowiódł tego z pełną mocą! Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historie Rodzin — dzieląc się czasem, uważnością i materialną pomocą.

Szlachetna Paczka to pomoc, która wynika z chęci dzielenia się z drugim człowiekiem. Ta chęć jest w nas zakorzeniona tak głęboko, że nawet mając niewiele, potrafimy dostrzec kogoś, kto ma mniej i mu pomóc. Dzięki Tobie i Twoim bliskim, osoby w trudnej sytuacji wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. To pomoc, która przegania z ich codzienności bieżące troski, daje siłę do zmian.

Teraz czas na prezent dla Ciebie.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (i Wolontariusza) z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Pani Zofia i pan Jan z niecierpliwością oczekiwali naszego przyjazdu. Nie spodziewali się jednak, że tych paczek będzie aż tyle. Pani Zofia akurat obierała ziemniaki na obiad, gdy weszliśmy do kuchni. Nie wiedziała do końca, czy powinna skończyć obierać ziemniaki czy nie, jednak ciekawość wzięła górę i razem z mężem zaczęli otwierać kolejne paczki. Pierwsza, którą otworzyli zawierała słodkości: pierniczki, czekoladki i inne smakołyki. Małżeństwo ucieszyło się jak dzieci widząc, ile słodyczy przygotował dla nich św. Mikołaj w tym roku. Śmiałyśmy się z panią Zofią, że pan Jan w tym roku nie zasłużył zdecydowanie na rózgę, dlatego św. Mikołaj był taki hojny. Lodówkę od razu ustawiliśmy na honorowym miejscu w pokoju, a na niej - choinkę, która najbardziej ucieszyła panią Zofię. Następne paczki powodowały coraz to większe zaskoczenie starszych Państwa. Byli bardzo szczęśliwi, widząc, ile otrzymali żywności. Pani Zofia od razu wybrała słoiczek, który będzie dodatkiem do przygotowywanych jeszcze przed chwilą ziemniaków. Byli bardzo wdzięczni za każdą paczkę, którą otrzymali. Powiedzieli, że teraz czeka ich pracowita niedziela, by wszystkie produkty w odpowiedni sposób posortować i poustawiać w szafkach. Rodzina pożegnała nas ciepłym słowem, życząc spokojnych Świąt.

Słowo od Rodziny

Pani Zofia i Pan Jan są przeszczęśliwi. Cieszą się, że są jeszcze takie osoby, które angażują się i pomagają innym. Nie sądzili, że spotka ich tyle dobrego pod koniec ich życia. Dziękują za stworzenie im Świąt! Dziękują wszystkim, którzy byli zaangażowani w tworzenie paczki. Mają nadzieję, że św. Mikołaj również Darczyńcom sprawi tak wyjątkowe prezenty, jakie oni dostali.

Słowo od Wolontariusza

Dziękuję serdecznie za to, że nie musiałam się martwić o paczkę. Czułam, że trafiłam na ludzi, którzy wiedzą, co robią i w jakim celu to robią. Staliście się prawdziwymi świętymi Mikołajami! Takimi, którzy dzielą się tym, co mają z biednymi. Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze w projekcie Szlachetnej Paczki. Nadal nie potrafię znaleźć słów, które wyrażą moją wdzięczność. Dziękuję i życzę spokojnych świąt!

Jeszcze raz dziękujemy i życzymy

Świąt Bożego Narodzenia

Spędzonych w gronie najbliższych i wypełnionych wzajemną życzliwością,

zrozumieniem, wewnętrznym spokojem i radością.

Nowego Roku bogatego w spełnione marzenia.

Nauczyciele i pracownicy szkoły

SZLACHETNA PACZKA