15 grudnia 2021

Drogi Darczyńco,

dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historię Rodzin, które mają mniej szczęścia w życiu!

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak ta opisane, będzie tylko mniej.

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Pani Janina było bardzo zaskoczona ogromną liczbą paczek. Cały czas powtarzała, że spodziewała się jedynie jednej małej paczuszki, ponieważ przez całe życie nic od nikogo nie dostała. Kiedy wnosiliśmy paczki do mieszkania przez cały czas trzymała się za głowę i raz po raz wydawała z siebie okrzyk zdziwienia. Była bardzo wzruszona, nie kryła łez. Po przeliczeniu paczek, podczas podpisywania dokumentu odbioru, trzykrotnie musieliśmy powtarzać pani Janinie datę, ponieważ była w takim szoku, że nie mogła skupić się nawet na tak prostej czynności.
Rozpakowując kolejne paczki, pani Janina powtarzała, że teraz zapasów wystarczy jej na najbliższy rok i zastanawiała się, gdzie wszystkie te rzeczy pomieści. Bardzo dużą radość sprawił jej nowy telefon. Ucieszyła się, że to koniec jej problemów. Bardzo spodobał się pani Janinie miękki koc, a także kurtka i buty, które od razu przymierzyła. Zapewne nie widzieli Państwo nigdy nikogo, kto tak bardzo ucieszył się z balsamu do ciała...

Słowo od Rodziny

Pani Janina z całego serca dziękuje wszystkim pracownikom szkoły i dzieciom za przygotowanie tak wspaniałej paczki, która odmieni jej życie na długi czas. Prosiła, aby przekazać życzenia wszystkiego dobrego z okazji zbliżających się Świąt.
Już po spotkaniu pani Janina zadzwoniła do mnie, aby jeszcze raz przekazać dla Państwa podziękowania. Jest zachwycona balsamem, który sprawił, że jej skóra przestała boleć.

Słowo od Wolontariusza

Szanowni Państwo, kochane dzieci ! Jesteście Państwo niesamowitymi ludźmi o wielkich sercach. Przygotowana w Państwa szkole paczka odmieniła życie samotnej kobiety i sprawiła, że nadchodzące Święta będą niesamowite. Jestem przeszczęśliwa, że mogłam być obecna przy wręczaniu tak cudownego prezentu. Emocje pani Janiny udzieliły się wszystkim wolontariuszom. Żadne słowa ani zdjęcia nie oddadzą wzruszenia pani Janiny, ale mam nadzieję, że choć trochę przybliżą Państwu, to co czuła w tamtej chwili.

Życzę wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie paczki dla pani Janiny zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku oraz jeszcze raz serdecznie dziękuję!

Ze swojej strony również bardzo dziękujemy wszystkim rodzinom, które okazały wielkie serce i przekazały dary na Szlachetną Paczkę.

Dziękujemy bardzo!

Rada Pedagogiczna

SZLACHETNA PACZKA - RELACJA WOLONTARIUSZA ZE SPOTKANIA Z RODZINĄ PRZY WRĘCZANIU PACZKI