27 grudnia 2023

 

Za nami 23 lata Szlachetnej Paczki, bo od tylu właśnie lat pomagamy. Dzięki WASZYM OGROMNYM I OTWARTYM NA POTRZEBY INNYCH SERCOM możemy nieść radość.

 

DZIĘKUJEMY!

 

Szczególne podziękowania dla Państwa Artura i Katarzyny Bartniaków za odwiezienie paczek do magazynu oraz dla Pani Barbary Turkowskiej za dostarczenie pudełek.

 

Poniżej relacja wolontariusza z przekazania paczki:

 

 

 

Drogi Darczyńco, Droga Darczyńczyni!

 

Weekend Cudów, czyli weekend przekazania prezentów Rodzinie za nami.

 

Dzięki Tobie mogliśmy kolejny raz odwiedzić i wesprzeć tysiące najbardziej potrzebujących.

 

Pomagając Rodzinom, niosąc razem mądrą pomoc, zmieniamy nie tylko ich życie, ale też często również nasz świat.

 

Pozwalamy sobie na zatrzymanie, popatrzenie na innych z nadzieją i większą empatią. Bo przecież zmieniając wiele małych światów, zmieniamy nasz wspólny świat!

 

Dziękujemy, że jesteś i że pomagasz zmieniać świat na dobre.

 

Mamy dla Ciebie coś wyjątkowego. Poniżej przeczytasz jakie były wrażenia rodziny oraz słowa Wolontariusza, Wolontariuszki z Weekendu Cudów.

 

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

 

Pani Zosia wraz z panem Stefanem nie wierzyli w ilość wnoszonych do ich małego mieszkania paczek. Pani Zosia zaniemówiła i nie wiedziała, co robić, usiadła w fotelu i zaczęła powtarzać "dziękuję, ile tego jest, wszystko się przyda. Proszę podziękować osobom które zrobiły te paczki". Oboje z mężem nie mogli uwierzyć, że to wszystko jest dla nich. Gdy prosiliśmy o otworzenie zawartości paczek, zaczęły im z oczu kapać łzy szczęścia. Pani Zosia najbardziej ucieszyła się, z suszarki do bielizny twierdząc, " że nareszcie będzie miała gdzie powiesić pranie, wtedy zagościł na jej twarzy uśmiech. Pan Stefan, widząc maszynkę do włosów, stwierdził, że nareszcie będzie wyglądał jak człowiek. Byli totalnie zaskoczeni ilością otrzymanych paczek i powtarzali, że w życiu jeszcze ich takie szczęście nie spotkało.

 

Słowo od Rodziny

 

Pani Zosia i pan Stefan pragną Państwu bardzo podziękować za to, że znaleźliście odpowiednio dużo siły, żeby pomóc i zorganizować taką dużą ilość paczek. Chcą również życzyć zdrowych i pogodnych świat Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w 2024 roku. Na koniec zgodnie dodają, że nigdy nie dostali od nikogo takiej pomocy i że będą to ich najpiękniejsze święta w ich życiu dzięki Wam.

 

Słowo od Wolontariusza

 

Ze swojej strony chciałabym Państwu bardzo podziękować za wspaniałą współpracę oraz ogromną pomoc, jaka została dana tej rodzinie. Za Waszą bezinteresowną chęć niesienia pomocy potrzebującym. Cieszę się z całego serca, że pani Zosia oraz pan Stefan trafili na takich Darczyńców jak Państwo. Przekazuję Wszystkim osobom, które brały udział w przygotowaniu paczek wyrazy podziękowania i uznania. Paczki, które zostały przez Państwa stworzone, spełniły wszelkie oczekiwania rodziny, a nawet je przewyższyły. Wszystkie paczki były przemyślane, przygotowane z olbrzymią starannością i pięknie zapakowane.
Dzięki Wam moje spotkanie z rodziną było wielkim wydarzeniem. Gorący czas oraz duże emocje towarzyszyły nam Wszystkim. Widząc łzy radości i uśmiechy na twarzach członków rodziny ogarnęło mnie tyle pozytywnych emocji.
Pomaganie działa jak narkotyk, mam nadzieję, że wspólnie się od niego uzależnimy Było mi bardzo miło współpracować z tak cudownymi osobami. Mam nadzieję, że będziemy mogli spotkać się jeszcze nie raz, w takich samych okolicznościach, liczę na to z całego serca. Mogą być Państwo z siebie dumni, a jedząc wigilijną kolację ze spokojem pomyśleć, że staliście się dla kogoś zupełnie nieznajomego częścią cudu-cudu, który może nawet zmienić ich życie. Ze swojej strony życzę Państwu oczywiście najpiękniejszych i najcudowniejszych nie tylko świąt, ale również całego 2024 roku.

 

Jeszcze raz dziękujemy.

 

Wszystkiego dobrego!
Zespół Szlachetnej Paczki

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                      Koordynator projektu

                                                                                                                                                                                                                          Beata Kaczmarek

 

 

 

 

 

 

                                          

 

 

 

            

 

 

SZLACHETNA PACZKA - PODSUMOWANIE