12 października 2021

Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu prowadzi działania informacyjno - edukacyjne pod nazwą „Świeć Przykładem". Akcja ma zasięg ogólnopolski a jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Chcąc dotrzeć do jak najszerszego grona 19 października 2021 roku na Placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy odbędzie się inauguracyjna akcja na terenie naszego powiatu. Tam na specjalnie przygotowanym stoisku policjanci będą informować o celu tego przedsięwzięcia zachęcając do noszenia elementów odblaskowych - w myśl akcji „Świeć Przykładem". Policjantów wspierać będą reporterzy radia Q a partnerem akcji jest firma PZU. Dla każdego, kto odwiedzi nasze stanowisko będzie czekał odblaskowy upominek. Dlatego kierujemy do Państwa zaproszenie, aby trafił on do jak największej ilości uczniów z naszego powiatu. Czekamy na Was od godziny 10 do 12. Bądźcie z nami – WIDOCZNI I BEZPIECZNI.

Pragnę nadmienić, że wydarzeniu będzie towarzyszyć akcja honorowego krwiodawstwa, którą policjanci organizują wspólnie z klubem HDK PCK „STRAŻAK". Będzie to doskonała okazja krzewienia wśród uczniów bezpieczeństwa na drodze oraz idei honorowego krwiodawstwa.

Zapraszamy serdecznie.

st.asp. Mariusz Kowalski