25 kwietnia 2023

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, najbardziej popularne święto ekologiczne, którego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. Nasze grupy przedszkolne obchodziły to święto 24 kwietnia. Tego dnia dzieci obejrzały prezentację multimedialną z serii "Dzieci uczą Rodziców" pt. "Młody ekolog", z której dowiedziały się czym jest ekologia, jak prawidłowo segregować odpady oraz poznały zasady dbania o środowisko. Ponadto przedszkolaki rozwiązywały karty pracy oraz wykonywały prace plastyczno - techniczne związane z ekologią, wzięły udział w porządkowaniu terenu wokół naszej szkoły oraz pomagały w sadzeniu roślin w szkolnym ogrodzie.

Światowy Dzień Ziemi w grupach przedszkolnych