04 maja 2022

7 kwietnia 2022 roku obchodzony był w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia. Głównym celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego odżywiania się.

Dzieci doskonale wiedzą, że główną część tego, co jemy powinny stanowić warzywa i owoce. Należy je spożywać kilka razy dziennie w ramach głównych posiłków (co najmniej 5 porcji dziennie), a różnorodność warzyw i owoców zapewnia dostarczenie wszystkich cennych składników odżywczych. I na tym zagadnieniu skupiliśmy się w tym roku.

Niezbędne materiały związane z zasadami zdrowego odżywiania się można było znaleźć na gazetce szkolnej. Wyposażeni w wiedzę teoretyczną uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I – V wykonali makiety warzyw i owoców, opatrzone etykietkami z informacjami na temat ich wartości odżywczych. Prace były niezwykle ciekawe i wzbudziły spore zainteresowanie wśród oglądających wystawkę. W nagrodę wszyscy autorzy prac otrzymali nagrody. Oczywiście były to owoce!

Zdjęcia prac i ich autorów zamieszczamy poniżej.

Magdalena Jasiaczek

Beata Kaczmarek