22 października 2022

21 października obchodzony jest Światowy Dzień Owoców i Warzyw. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy to święto. Tego dnia było pysznie, zdrowo i kolorowo. W naszej sali pojawił się kącik, na którym  królowały różne gatunki owoców i warzyw przyniesione przez dzieci. Na początku zajęć odbyła się pogadanka, podczas której przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak ważne jest spożywanie  warzyw i owoców, poznały piramidę zdrowego żywienia. Następnie dzieci samodzielnie wykonały owocowe szaszłyki, które degustowały z wielkim apetytem. Ponadto tańczyły do "owocowych" piosenek oraz lepiły pietruszki z masy solnej. Pod koniec zajęć przybyła do naszego przedszkola mama Weroniki, pani Krzysztofa Mikołajczyk, która zrobiła smakowity i zdrowy marchwiowo jabłkowy sok oraz przeczytała dzieciom ciekawe opowiadania i bajki.

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i pomoc.

Światowy Dzień Owoców i Warzyw