26 kwietnia 2023

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promowania czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

W naszym przedszkolu również obchodziliśmy to święto. Przybyli do nas uczniowie z klasy VIII, którzy poprowadzili zajęcia przygotowane przez panią Justynę Banasiak. Przedszkolaki dowiedziały się jakie są rodzaje książek, jak należy o nie dbać, jakie zalety płyną z czytania. Porównywały i oglądały różne książki, wypowiadały się na temat ich wyglądu : duża - mała, gruba - cienka, stara - nowa, układały książki według wielkości. Wysłuchały wiersza pt. "Smutna książeczka", brały udział w zabawie dydaktycznej, podczas której zadaniem dzieci było dokończenie cytatów ze znanych dziecięcych utworów. Na zakończenie zajęć przeprowadzone zostały zabawy ruchowe.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich