19 lutego 2023

Światowy Dzień Kota to święto obchodzone co roku 17 lutego. Dzień Kota to nie tylko oddanie hołdu temu popularnemu zwierzęciu domowemu, ale również inicjatywa mająca na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych kotów i na często trudny koci los. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy to święto. Aby uczcić wszystkie koty przedszkolaki upodobniły się tego dnia do tych niezwykłych stworzeń. Podczas zajęć dzieci  bawiły się w "kocie zabawy", obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się wielu istotnych informacji o naszych puszystych przyjacielach, m.in. poznały ich rasy, ich zwyczaje, dowiedziały się co lubią jeść, jak należy o nie dbać. Następnie dzieci rozwiązywały karty pracy z kotem w roli głównej, wykonały pacynkę przedstawiającą bohatera święta. Obejrzały również bajkę "Kot w butach" oraz wysłuchały opowiadania o kocie Filemonie. Przedszkolaki z wielkim zadowoleniem degustowały także mleko czekoladowe oraz pyszne kocie języczki.

Światowy Dzień Kota w przedszkolu