20 października 2022

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą tego święta był amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. Celem Dnia Drzewa jest zwiększenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie człowieka do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew. W Polsce święto to obchodzone jest od 2002 roku.

W naszym przedszkolu Dzień Drzewa zorganizowany został 19 października. Tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Odwiedziła nas pani Milena Stemplewska - Zawierucha, starszy strażnik Państwowej Straży Łowieckiej w Poznaniu. Pani Milena zapoznała dzieci z najpopularniejszymi gatunkami drzew, przedstawiła ich liście i owoce. Dzieci dowiedziały się również co zawdzięczamy drzewom, lasom, dlaczego są one niezbędne do życia i że trzeba o nie szczególnie dbać. Na zakończenie pani Milena rozdała dzieciom medale w kształcie liścia oraz długopisy.

Serdecznie dziękujemy pani Milenie Stemplewskiej - Zawierusze za przybycie i przeprowadzenie interesujących zajęć.

Bardzo dziękujemy pani Krzysztofie Mikołajczyk za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu Dnia Drzewa.

Światowy Dzień Drzewa