18 października 2022

18 października przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Chleba. Tego dnia gościliśmy panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Topoli Katowej.

Chleb w naszej tradycji ma bardzo duże znaczenie. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb słuchając historyjki obrazkowej pt. „Od ziarenka do bochenka.” Poznały etapy pracy produkcji chleba oglądając film edukacyjny „Jak produkowany jest chleb”oraz uświadomiły sobie, że chleb jest wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi. Z biegiem czasu teoria stała się w praktyką. Dzieci zamieniły się w małych piekarzy i aktywnie uczestniczyły w pieczeniu bułeczek. Poznały składniki potrzebne do przygotowania chleba.

Na koniec przedszkolaki chętnie zajadały się świeżymi bułeczkami, które wspaniale zarumieniły się w szkolnym piekarniku. Podczas zajęć wykonywały karty pracy związane z tematyką dnia.

Serdeczne podziękowanie dla Pani Anety Antczak i pani Magdaleny Olczak za przybycie do naszej placówki i kultywowanie tradycji.

Światowy Dzień Chleba