22 maja 2024

21 maja odwiedził nas pan Łukasz Witczak, pszczelarz, który opowiedział dzieciom z oddziałów przedszkolnych oraz uczniom klas I - III o swojej pracy. Pan Łukasz przekazał uczestnikom spotkania wiele ciekawych informacji na temat życia pszczół, podkreślił, jak ważną rolę pełnią te pożyteczne owady w środowisku. Dzieci dowiedziały się m.in. jak wygląda cykl życia pszczoły, ile pszczół mieszka w jednym ulu, poznały pszczelą rodzinę - matkę pszczelą, pszczoły robotnice oraz trutnie, dowiedziały się  jak powstaje miód, miały możliwość obejrzeć strój pszczelarza oraz przybory potrzebne mu do pracy. Spotkanie zakończyło się degustacją pysznego miodu.

Bardzo dziękujemy panu Łukaszowi za przybycie, poświęcony nam czas oraz za podzielenie się cenną wiedzą na temat fascynującego świata pszczół..

Spotkanie z pszczelarzem