22 czerwca 2021

21 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do wioski indiańskiej "Tatanka" znajdującej się w Solcy Małej. W tym wyjątkowym miejscu przedszkolaki zwiedziły indiańską ziemiankę, w której oglądały przedmioty codziennego użytku, broń, instrumenty muzyczne, bogato zdobione indiańskie stroje, pióropusze oraz wysłuchały wielu ciekawych informacji na temat życia, zwyczajów i kultury Indian. Dzieci udały się również do  indiańskiego namiotu - tipi, w którym pan przewodnik, przebrany za Indianina pokazał przedszkolakom m.in. czym bawiły się indiańskie dzieci. Następnie przyszedł czas na naukę indiańskich tańców i pieśni oraz na gry i zabawy zręcznościowe. Każdy przedszkolak mógł pokonać tor przeszkód, strzelać z łuku, rzucać obręcze na bizonie rogi czy ścigać się w "nawijaniu żółwi".  Wszyscy znakomicie się przy tym bawili. Dużą atrakcją było także mini zoo i mieszkające tam zwierzęta. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały pieski preriowe, szopy pracze, szynszyle oraz skunksa.

Przedszkolaki w wiosce indiańskiej "Tatanka"