25 listopada 2021

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci oraz wspierają je w prawidłowym rozwoju. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Tego dnia w wielu krajach podejmowane są wspólne inicjatywy w celu okazania wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W tym roku przygotowaliśmy tygodniowy projekt edukacyjny. W dniach od 16 do 20 listopada 2021 roku wszystkie dzieci z naszej szkoły zgłębiały zagadnienia związane z tematyką praw dziecka. W czasie zajęć podejmowały różne działania: oglądały filmy edukacyjne, dyskutowały, uczestniczyły w klasowych turniejach i quizach, wykonywały plakaty, uczyły się piosenek. Podsumowaniem projektu było zawieszenie przez dzieci na DRZEWACH PRAW DZIECKA listków z ich prawami.

Mamy nadzieję, że był to ciekawy tydzień, a uczniowie nie tylko przypomnieli sobie swoje prawa, ale dowiedzieli się również jak z nich korzystać.

Beata Kaczmarek

"Prawa dziecka! Nasze prawa!"