21 marca 2024

21 marca 2024 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych pożegnały Zimę i uroczyście przywitały Wiosnę. Tego dnia w przedszkolu było szczególnie kolorowo, wszyscy przybyli ubrani w wiosenne barwy, by podkreślić radość z nadejścia tej pięknej pory roku. Podczas zajęć, dzieci z uwagą obejrzały film o wiośnie, miały okazję wykazać się wiedzą na temat wiosennych zwiastunów, rozwiązywały zagadki, słuchały wiosennych dźwięków, wykonały improwizację ruchową do utworu "Cztery Pory Roku - Wiosna" A Vivaldiego, siały rzeżuchę i owies, ozdobiły sukienkę Pani Wiosny. Jednak największą atrakcją był wspólny spacer. Przedszkolaki wesoło maszerowały z Marzanną w wiosennym korowodzie, wypatrując pierwszych wiosennych zwiastunów i obserwując budzącą się do życia przyrodę. Dzień zakończony został apetycznym posiłkiem. Zielone owoce i galaretki bardzo wszystkim smakowały.

Powitanie Wiosny