24 września 2024

POWITANIE JESIENI

Posypały się listeczki dookoła, to już jesień te listeczki z wiatrem woła.
Lecą listki, lecą z klonu i kasztana. Będą z listków bukieciki złote dla nas.
Nazbieramy, nastawiamy na stoliku tych jesiennych, tych pachnących
bukiecików.

23 września zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyło się “Powitanie Jesieni”, gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku – jesień. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki. Potem rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce jesiennej i zorganizowaliśmy jesienny kącik. Zadania tego dnia były wyłącznie o tematyce jesiennej : klasyfikowanie ,przeliczanie darów jesieni , dzielenie na sylaby. Na koniec zadań „Pani Jesień” przyniosła dzieciom dary z sadu , które mogliśmy degustować. Były smakowite chrupiące słodziutkie jabłuszka. Udaliśmy się na jesienny spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju.

Powitanie jesieni