31 maja 2018

26 maja b.r. na terenie obiektów I Liceum Ogólnokształcącego w Łęczycy odbyła się XXV Powiatowa Majówka Zdrowia. Już po raz kolejny udział w Majówce wzięła nasza szkoła, która zaoferowała uczestnikom rozmaite atrakcje.

Dziewczęta i chłopcy z zespołu Marysie i Jaśki z Łyncyckiego zaśpiewali ludowe utwory, przygotowane na tą okazję wspólnie z panem Marcinem Toberem, za które nagrodzeni zostali gromkimi oklaskami. Pani Anna Gierlińska, która czuwała nad naszym udziałem w Majówce przygotowała kącik plastyczny, w którym dzieci miały możliwość pogłębić swe umiejętności manualne. 

Zgodnie z ideą całego przedsięwzięcia, nasza szkoła propagowała również zdrowy styl życia. Jedną z głównych atrakcji był "Quiz o Zdrowiu" przygotowany przez panią Beatę Kaczmarek. Prawidłowa odpowiedź na wylosowane pytanie gwarantowała nagrodę w postaci atrakcyjnej książki. Poza tym można było skorzystać z zajęć sportowo rekreacyjnych proponowanych przez panią Beatę Kaźmierczak. Zainteresowani próbowali swych sił w przeciąganiu liny, grach z piłką, kręceniu hula hop czy chodzeniu na szczudłach. Ponadto na naszym stoisku można było zakupić zdrowe wypieki wykonane przez mamy dzieci uczęszczających do naszej szkoły. Przepyszne ciasteczka z dodatkiem płatków owsianych, żurawiny i orzechów, szczawiowe i owocowe muffinki oraz orzeźwiająca, cytrynowa lemoniada kusiły licznych smakoszy. Oprócz tego, nasze stoisko oferowało także imponujące, ręcznie robione kwiaty z bibuły oraz breloczki uszyte z materiałów w interesujące, kolorowe wzory. I w tę pracę również zaangażowały się mamy. 

Ciekawe propozycje zajęć, smakowite zapachy płynące ze smakołyków oraz różnorodność barw, przyciągały przybyłych na Majówkę do naszego stoiska.

 

Agnieszka Śliwińska

 

 

 

Serdecznie Dziękujemy  p. Anecie Antczak, p. Elżbiecie Cybulskiej, p. Joannie Galant, p. Kamili Graczyk, p. Justynie Jaszczak, p. Katarzynie Kałużniak, p. Bogusławie Kaźmierczak, p. Annie Krajewskiej, p. Mirosławie Krzyżaniak i p. Iwonie Kuzaniak za pomoc, zaangażowanie i poświęcony czas.

 

Dyrektor szkoły p. Emilia Kołodziejczyk i grono pedagogiczne

 

 

Galeria zdjęć

 

 

Powiatowa Majówka Zdrowia