06 czerwca 2019

3 czerwca odbyły się w naszej szkole piknik ekologiczny i obchody dnia dziecka. Zebrani uczniowie i rodzice obejrzeli przedstawienie pod tytułem „Niewielki ale śliczny teatrzyk ekologiczny” w wykonaniu klas 2 i 3 i „Taniec Mai" przygotowany przez dzieci z grupy przedszkolnej 3-4 latków oraz wspaniały pokaz strojów wykonanych z materiałów odpadowych. Potem rodzice i uczniowie klas starszych mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach na temat szkodliwości palenia papierosów oraz na temat wpływu środków używanych do uprawy roślin w gospodarstwie rolnym na jakość powietrza i zdrowie człowieka z Panią pielęgniarką Aleksandrą Michałowską i Panem Piotrem Krajewskim - właścicielem gospodarstwa ekologicznego. Później można było pograć w gry planszowe o tematyce ekologicznej, uczestniczyć w warsztatach, obejrzeć wystawy prac uczniów przygotowanych z okazji Dnia Ziemi oraz na konkursy szkolne, jak również wystawę kwiatów doniczkowych oczyszczających powietrze. Gościliśmy również młodzież z LO im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy, która uczyła udzielania pierwszej pomocy. Odbyły się również zawody sportowe dla młodszych i starszych uczniów. Wszyscy poczęstowali się lodami, owocami oraz pysznymi ciastami przygotowanymi przez Rodziców.

Piknik ekologiczny i dzień dziecka