„SZLACHETNA PACZKA”

Kolejny raz zapraszamy do udziału w akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku pomagamy

rodzinie pani Niny. Zbiórka darów już się rozpoczęła i potrwa do 6 grudnia 2018r. Mamy nadzieję, że jak zwykle okażecie WIELKIE SERCE i wesprzecie potrzebujących.

Każdego dnia, na dolnym korytarzu, będą dyżurować uczniowie. Prosimy o przekazywanie im darów.

Dziękujemy.

Opis rodziny

Pani Nina (34 l.) i Pan Rafał (38 l.) wychowują dwóch synów Adama (9 l) i Aleksandra (7 miesięcy).

Kiedyś rodzina wiodła szczęśliwe i spokojne życie. Problemy rodziny zaczęły się 8 lat temu, kiedy syn Adaś zachorował na epilepsję. Dodatkowo u chłopca stwierdzono opóźniony rozwój psychoruchowy. Od tego czasu życie rodziny zmieniło się ze stabilnej finansowo w trudną sytuację. Wizyty u lekarzy, leki to spore wydatki. W kwietniu pani Nina urodziła kolejne dziecko, które jest wcześniakiem i potrzebuje stałej rehabilitacji, integracji sensorycznej która jest kosztowna. Rodzina utrzymuję się z pensji pana Rafała i zasiłków na dzieci. Duże wydatki na leki, rehabilitacje dzieciaków i utrzymanie mieszkania powodują, że na życie pozostaje 506 zł. Pani Nina cały swój czas poświęca opiece nad dziećmi. Uniemożliwia jej to podjęcie pracy.

Najważniejsze potrzeby

Rodzinie niezbędna jest żywność i środki czystości. To potrzeby, które najbardziej obciążają budżet rodziny.

Żywność trwała:

PODSTAWOWE PRODUKTY ŻYWNOŚCIOWE:

herbata, cukier, kawa, olej, dżem

ŻYWNOŚĆ DLA DZIECKA:

mleko modyfikowane dla dzieci „Babilon” z Pronutra 2kg,

przeciery w słoiczkach „Gerber”.

SPECJALNE PRODUKTY ŻYWNOŚCIOWE:

produkty bezglutenowe dla syna Adama.

Środki czystości

POTRZEBNE ŚRODKI CZYSTOŚCI:

proszek do prania, płyn do płukania

ARTYKUŁY DZIECIĘCE:

Pampersy do10kg. , chusteczki nawilżane dla dzieci

Odzież i obuwie

• body, spodenki: przejściowe, rozmiar 80/86 (Aleksander )
  • bluza, spodnie: , rozmiar 158 (Adam , sylwetka: otyły )

Wyposażenie mieszkania:

JAKIEGO WYPOSAŻENIA MIESZKANIA POTRZEBUJE RODZINA:

ręczniki, pościel (poszwy, prześcieradła)

POZOSTAŁE WYPOSAŻENIE:

sztućce, pościel 160x200

BRAKUJĄCE SPRZĘTY:

deska do prasowania

Szczególne upominki:

Nina - piżama rozmiar „M”,

Rafał- kosmetyki,

Adam - zabawka (ciągnik lub koparka),

Aleksander- mata piankowa dla małego dziecka.