24 września 2022

Wszyscy swoje święto mają

Tańczą, skaczą i śpiewają

Przedszkolaki przykład dają

i też swoje święto mają”.

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce , bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

My również świętowaliśmy. Już od samego rana panowała wesoła i radosna atmosfera. Po przywitaniu się, dzieci przy dźwiękach muzyki rozpoczęły wspólną zabawę. Było wesoło i kolorowo. Dzieci brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych, malowały farbami oraz słuchały bajek. W dalszej części uroczystości przedszkolaki eksperymentowały , przygotowując tęcze na talerzu. Obserwacjom nie było końca. Maluchy również próbowały odpowiedzieć na pytanie „ Jaki powinien być super przedszkolak?” i poradziły sobie z tym zadaniem doskonale.Za co otrzymały dyplomy i odznaki. Nie zabrakło zabaw z balonami oraz chustą animacyjną . Dużą frajdę sprawiło dzieciom dekorowanie sylwety balonika według własnego pomysłu. Na przedszkolaki czekała również mała niespodzianka.

W tym roku braliśmy również udział w ogólnopolskiej akcji „Dzień przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je tańcem i piosenką” . Naszym zadaniem było odśpiewanie piosenki pt .„Dziecięce marzenia ". Dodatkowo wzięliśmy udział w konkursie plastycznym pt.„Dziecięce marzenia”. Impreza udała się znakomicie, przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka