08 grudnia 2023

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy – ludzi o wielkich, dobrych sercach, którzy chcą pomagać innym.

 

To święto wszystkich, którzy bezinteresownie czynią dobro i sprawiają, że świat staje się piękniejszy, a potrzebujący pomocy – szczęśliwsi.

 

Z tej to okazji członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza na czele z panią Justyną Banasiak we współpracy z panią Anną Pabjańczyk przygotowali pogadankę dla dzieci z oddziału przedszkolnego . Na początku uczniowie przeczytali dzieciom bajkę pt. „Razem raźniej i przyjaźniej” . Wspólnie omówiliśmy jaki morał płynie z bajki. Utworzyliśmy z rozsypanki wyraz POMAGAJMY. Kolejno obejrzeliśmy prezentację multimedialną, po czym szukaliśmy skojarzeń do wyrazu wolontariat. Na koniec pomalowaliśmy serca i przykleiliśmy dookoła słowa wolontariat na znak wsparcia. W ten sposób, starsi uczniowie przybliżyli dzieciom ideę wolontariatu, wyjaśnili, co to jest wolontariat, kim jest wolontariusz i kto może nim zostać.

 

Ten piękny dzień był dla Wolontariuszy dobrą okazją do zachęcenia do udziału w akcjach charytatywnych , które są organizowane na terenie naszej szkoły jak i poza nią .

 

Pamiętajmy, że Mikołajem może być każdy z nas, wystarczą do tego dobre chęci i wielkie serce.

 

W tym dniu i nie tylko zachęcamy Was do czynienia dobrych uczynków na rzecz drugiego człowieka!

 

Dziękujemy klasie 4 za przygotowanie opowiadania dla dzieci, Antoninie Kaźmierczak, Alanowi Sobczakowi oraz pani Justynie Banasiak, opiekunowi klubu wolontariatu.

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy