08 grudnia 2022

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy – ludzi o wielkich, dobrych sercach, którzy chcą pomagać innym.

To święto wszystkich, którzy bezinteresownie czynią dobro i sprawiają, że świat staje się piękniejszy, a potrzebujący pomocy – szczęśliwsi.

W tym roku w naszej szkole dzień ten obchodzony był 5grudnia i przebiegał pod hasłem „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi ”.

Z tej to okazji członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza na czele z panią Justyną Banasiak we współpracy z panią Anną Pabjańczyk przygotowali pogadankę dla dzieci z oddziału przedszkolnego . Na początku uczennice przeczytały dzieciom bajkę pt. „Razem raźniej i przyjaźniej” . Wspólnie omówiliśmy jaki morał płynie z bajki. Następnie szukaliśmy skojarzeń do wyrazu wolontariat. Nie obyło się bez zabaw muzyczno - ruchowych. Na koniec odrysowaliśmy nasze rączki na znak, iż wspieramy wolontariat. W ten sposób starsi uczniowie przybliżyli dzieciom ideę wolontariatu, wyjaśnili, co to jest wolontariat, kim jest wolontariusz i kto może nim zostać.

Ten piękny dzień był dla Wolontariuszek dobrą okazją do zachęcenia do udziału w akcjach charytatywnych , które są organizowane na terenie naszej szkoły jak i poza nią .

Pamiętajmy, że Mikołajem może być każdy z nas, wystarczą do tego dobre chęci i wielkie serce.

W tym dniu i nie tylko zachęcamy Was do czynienia dobrych uczynków na rzecz drugiego człowieka!

Dziękujemy uczennicom klasy 8 za przygotowanie pogadanki m.in. Michalinie Gmerek, Marcie Król, Izabeli Bas, Oliwce Saganiak oraz pani Justynie Banasiak opiekunowi klubu wolontariatu.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w przedszkolu