23 kwietnia 2023

21 kwietnia  obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Odwiedziła nas pani Alicja Zawadzka, szkolny pedagog, która przybyła wraz ze specjalną pacynką terapeutyczną. Pani Alicja przeczytała opowiadanie pt. "Jak Basia ptaki szczęścia uratowała". Jest to historia o dziewczynce, która opiekowała się jajeczkami, z których miały wylęgnąć się ptaki szczęścia. Było to zadanie powierzone jej przez Ptasią Wróżkę. I udało się, ptaki szczęścia przyszły na świat, a ten stał się weselszy.  Następnie odbyła się rozmowa na temat szczęścia, przedszkolaki mówiły w jakich sytuacjach czują się szczęśliwe i czym ono dla nich jest, nazywały emocje przedstawione na obrazkach m.in. szczęście, radość, smutek, złość. Wspólnie wykonały Drzewko Szczęścia oraz pomalowały czterolistne koniczyny. Był to wesoły i pełen szczęścia dzień dla wszystkich przedszkolaków.

Międzynarodowy Dzień Szczęścia w przedszkolu