25 listopada 2021

5 grudnia startuje 39. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino. Podobnie jak w ubiegłym roku, również w tym wszystkie filmy będzie można zobaczyć w domowym zaciszu dzięki transmisji online.

PKO Bank Polski oprócz edukacji finansowej w ramach SKO i PKO Junior od wielu lat wspiera organizację inicjatyw kulturalnych skierowanych do dzieci i młodzieży. Jedną z takich inicjatyw jest Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino, który przez 57 lat swojego istnienia odbywał się w formule stacjonarnej w Poznaniu.
Internetowa formuła Festiwalu
Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku odbędzie się on w formule online. Oznacza to, że każdy z ponad 102 filmów z ponad 30 krajów będzie można obejrzeć przez internet.

Jakie filmy znajdą się w programie 39. FFMW Ale Kino!?
Wśród wyselekcjonowanych produkcji znalazły się filmy krótko- i pełnometrażowe, fabularne i animacje, przeznaczone dla dzieci od 5. roku życia, przez nastolatków, aż po widzów dorosłych. Wszystkie seanse odbędą się na platformie alekino.com w dniach 05.-12.12.2021 r.
Filmy dla dzieci ze szczególnymi potrzebami – ważna informacja dla wielu nauczycieli
Organizatorzy pomyśleli również o dzieciach ze szczególnymi potrzebami. Dla tej grupy przewidziano filmy „Jak ocalić smoka”, „Moje życie to cyrk” oraz „Mama Mu wraca do domu”, które można będzie zobaczyć w wersji z tłumaczeniem na Polski Język Migowy w wersji online. Aby obejrzeć te wersje, należy kupić bilet, przy którym znajduje się informacja o tłumaczeniu na PJM.

Aby wziąć udział w Festiwalu:
1. załóż konto na stronie: https://alekino.com/myalekino/ wybierając przycisk "Jestem tu po raz pierwszy" (Jeżeli założyłaś/-łeś konto użytkownika w poprzednim roku, wystarczy się zalogować)
2. uzupełnij swoje dane
3. aktywuj konto poprzez link przesłany na wskazany przez Ciebie adres mailowy
4. po zalogowaniu się na swoje konto, przejdź do zakładki "Program" i Harmonogram", gdzie będzie można zapoznać się z filmami
5. przy każdej dacie projekcji filmu znajdują się przyciski "Kup bilet", po jego naciśnięciu zostaniesz przekierowany do strony z transakcją płatniczą
6. po dokonaniu opłaty, w zakładce "Moje bilety online" pojawią się "bilety" na wszystkie zakupione przez Ciebie filmy. W tej zakładce znajduje się również przycisk „Oglądaj”
7. film będzie aktywny w trakcie Festiwalu w zaplanowanym dniu i bloku godzinowym

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.
Jaki jest koszt biletów online?
- 10 zł – dostęp dla jednej rodziny
- 150 zł – dostęp dla grupy
Więcej informacji na temat dostępu do filmów online w ramach Festiwalu znajduje się na stronie: https://alekino.com/informacje-dla-widzow/.

Biuro Młodego Klienta

Krystyna Gołygowska

Kierownik Zespołu

PKO Bank Polski

Oddział 1 w Łęczycy

Zespół Obsługi Klienta

99-100 Łęczyca, Al. Jana Pawła II 17

t: 24 721 95 70

f: 24 721 95 99

k: 696 406 188

Nie drukuj tej wiadomości, ani innych dokumentów, jeśli nie jest to konieczne.

Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! online