22 marca 2021

Dzień Wody połączony z dniem Wiosny odbył się w przedszkolu w dniu 22 marca.
Poprosiłyśmy rodziców, aby w tym dniu ubrali dzieci na niebiesko .A dziewczynki ubrały się na kolorowo…… Reszta była dla przedszkolaków niespodzianką.

Postanowiłyśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Zostały przeprowadzone zajęcia wychowawczo-dydaktyczne dotyczące dbania o wodę. Poza tym bawiliśmy się w różne zabawy muzyczno - ruchowe np. łowiliśmy ryby oraz łapaliśmy kropelki wody za pomocą chusty animacyjnej.

Przypomniałam dzieciom, w jaki sposób mogą one podczas codziennych czynności oszczędzać wodę.

Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią.

Pani Wiosna zostawiła dla nas list ,a w nim zadania do wykonania m.in. rozwiązywanie zagadek . Oglądaliśmy również film edukacyjny na temat zwiastunów wiosny. A na koniec wykonaliśmy wspólną prace plastyczna Pani wiosna.

Pamiętajcie

Oszczędzajmy wodę !!!!