07 października 2020

"Niektórzy zaczynają od niego dzień. Innym przychodzi z trudem. Bez względu na to czy uśmiechasz się często, czy sporadycznie 5 października odnajdź w codziennych czynnościach tę szczyptę magii, która wywoła uśmiech na twarzy. Święto stworzone jest po to, aby przypomnieć zabieganym, że uśmiech jest niezbędny w życiu: pomaga znieść przeciwności losu, uczy dystansu do drobnych niepowodzeń, ułatwia kontakty międzyludzkie. Święto zawdzięczamy Harveyowi Ball, który w 1963 roku stworzył znaczek uśmiechniętej, bardzo schematycznej buźki na żółtym tle – symbol radości i dobrej woli". (żrodło: K. Ślusarczyk "Światowy Dzień Uśmiechu).

W naszym przedszkolu było bardzo radośnie i wesoło, a to za sprawą Dnia Uśmiechu. Na dzieci czekało w tym dniu wiele zabaw , do których "biletem wstępu" był uśmiech od ucha do ucha. Zajęcia rozpoczęliśmy od gimnastyki buźki i języka. Rozpoznawaliśmy i naśladowaliśmy różne minki. Wysłuchaliśmy „Uśmiechniętej bajki i oceniliśmy zachowania bohaterów . Oznaczyliśmy złe i dobre zachowanie klasyfikując ilustracje do buziek uśmiechniętych i smutnych. Malowaliśmy na żółto uśmiechnięte buźki. Nie zabrakło też smaku – przygotowaliśmy owocowe minki. Wszystkie zabawy przeplataliśmy ćwiczeniami gimnastycznymi oraz zabawami ruchowymi przy ulubionych piosenkach dzieci. Był to wspaniały dzień. Pomimo, że przypada 5 października Światowy Dzień Uśmiechu - uśmiech na naszych twarzach gości codziennie.

Dzień Uśmiechu w grupie 3, 4 - latków