15 listopada 2023

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W naszym przedszkolu to niezwykłe święto odbyło się 14 listopada. Tego dnia, sala przedszkolna zamieniła się w bajkową krainę. Odwiedziła nas Pani Agnieszka Prawda, dyrektor Gminnej Biblioteki w Siedlcu, która przeczytała dzieciom bajkę pt. "Brzydkie kaczątko". Dzieci z uwagą wysłuchały bajki oraz odpowiadały na pytania związane z jej treścią. Następnie nadszedł czas na bajkową zabawę. Przedszkolaki próbowały złowić złotą rybkę, wcieliły się w rolę Kopciuszka oddzielając ziarna od grochu, rozwiązywały baśniowe zagadki, uczestniczyły w zabawach taneczno - ruchowych, kolorowały swoje ulubione bajkowe postacie.

Podróż do krainy bajek sprawiła dzieciom wielką radość i dostarczyła wielu niesamowitych wrażeń.