25 listopada 2023

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 24.11.2023r. przedszkolaki z grupy ,,Żabki”, uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta oglądając film edukacyjny, poznały znane i nieznane misie, bawiły się przy piosenkach: „Misie szare”, „Pluszowy miś”, ‘Jadą, jadą misie”.     Dla dzieci tego dnia przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, zgadywanki , śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz degustację „małego co nieco”. Na koniec zabawy dzieci złożyły przysięgę, że zawsze będą szanowały swoje misie. Tego dnia dzieci odwiedził również niezwykły gość – mama Laury w przebraniu misia. Po przeczytaniu bajki o Kubusiu Puchatku zaprosiliśmy Misia do zabawy. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego Pluszowego dnia:-)