09 października 2020

8 października 2020 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Marchewki” w ramach realizacji ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Kubusiowi przyjaciele natury”.
Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolor pomarańczowy, żółty. Celem zajęć było poznanie walorów smakowych i odżywczych warzyw, a w szczególności marchewki. Dzieci dowiedziały się skąd przybyła, jak jest zbudowana, jakie cenne dla zdrowia witaminy się kryją w marchewce i co można z niej zrobić – największą ciekawostką był dżem i ciasto marchewkowe. Dzień ten wypełniony był tańcami przy piosenkach o marchewce, zabawami matematycznymi i sprawnościowymi a także twórczością plastyczną z marchewką w roli głównej. Dzieci obserwowały proces powstawania naturalnego soku marchwiowo – jabłkowego i porównywały smak marchewki w trzech różnych konsystencjach stwierdzając, że sok jest pyszny, ale chrupanie marchewki służy zdrowiu zębów.
Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy przedszkolaki zadowolone wróciły do domu.
Dzięki tego typu działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Marchewki w przedszkolu