06 września 2022
Dzień 6 września był w naszej szkole Dniem Bezpieczeństwa. Przybyli do nas strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, którzy nadzorowali próbną ewakuację. Następnie opowiedzieli o swojej pasjonującej pracy, prezentując w międzyczasie wyposażenie wozów bojowych. Dzięki uprzejmości gości, dzieci mogły poznać wnętrze samochodów i choć przez chwilę poczuć się jak strażak.
Po tak interesującym spotkaniu, uczniowie wzięli udział w zajęciach ze szkolną pielęgniarką. Pani przypomniała zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz najważniejsze numery alarmowe.
W przedszkolu przeprowadzona została pogadanka na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, dzieci poznały znaczenie kolorów sygnalizacji świetlnej, uczestniczyły w zabawie dydaktycznej "Czerwone, zielone". Na zakończenie każdy przedszkolak pokolorował znak STOP.

Dzień Bezpieczeństwa