22 stycznia 2021

Jak wcześniej informowaliśmy Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach uczestniczyła w akcji „Bezpieczni za kółkiem z Radiem Zet – Wspólna droga”.

Dzieci z naszej placówki uczestniczyły już w wirtualnym spotkaniu na antenie Radia Zet z Agnieszką Kołodziejską prowadzącą poranny program „Dzień dobry bardzo” oraz pomysłodawcami akcji Kajetanem Kajetanowiczem, zdobywcą drugiego miejsca w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC2 oraz trzykrotnym Rajdowym Mistrzem Europy WRC2 i przedstawicielem Pirelli.

W ramach programu szkoła otrzymała w ostatnich dniach gadżety promujące i wpływające na bezpieczeństwo dzieci na drogach. Przedmioty te zostaną przekazane naszym milusińskim, kiedy znów spotkamy się wspólnie w szkole. Do tego czasu zostaną również między innymi wykonane przed szkołą urządzenia poprawiające bezpieczeństwo dzieci. Środki finansowe na ten cel pochodzą z nagrody, jaka otrzymaliśmy za udział w programie.

Po wirtualnym spotkaniu z Panem Kajetanem Kajetanowiczem, zwróciliśmy się również do Teamu Kajto o przesłanie plakatu z dedykacją, upamiętniającego nasz udział w akcji. Jak na team sportowy przystało nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź. Plakat już zdobi naszą szkołę zaraz po przekroczeniu jej progów.

Dziękujemy i gratulujemy Panu Kajetanowi zajęcia IV miejsca w 86 Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku! Przed nim uplasowały się tylko takie gwiazdy, jak Kamil Stoch, Iga Świątek i Robert Lewandowski.

Każdy sportowiec z pierwszej dziesiątki nominowanych otrzymał Statuetkę Czempiona. Kajetanowiczowi statuetkę wręczyła prawdziwa legenda rajdów samochodowych, Maciej Wisławski, z którym Kajto tworzył załogę w mistrzostwach Polski w latach 2007-2008.

Bezpieczni za kółkiem z Radiem Zet