Archiwum wydarzeń szkolnych

Andrzejki - 26 listopada 2015
 

Andrzejki to ostatni moment kiedy możemy sobie powróżyć oraz pobawić się przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 26 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje zrobione na terenie szkoły sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili.

Na dyskotece nie zabrakło oczywiście wróżb przygotowanych przez uczniów klas III - VI. Na szkolnym korytarzu można było skorzystać z usług wróżek przepowiadających przyszłość. Szkolne wróżby były miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem, ponieważ każdy chciał się dowiedzieć o sobie czegoś nieoczekiwanego. Większość uczniów chciała wiedzieć, jakie będą ich dalsze losy. Oczywiście wierzymy, że wszystkie wróżby się spełnią, a zwłaszcza te dobre. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć, to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok.

Opiekunami na andrzejkowej dyskotece byli Pani Beata Kaczmarek i Pan Łukasz Żmieńka.Światowy Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada 2015

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Teodore Roosevelt wybrał się na polowanie, podczas którego nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiedzia. Wydarzenie uwieczniono na rysunku w gazecie "The Washington Post". Obrazek natchnął sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma, do produkcji, za specjalnym pozwoleniem prezydenta, pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy's Bear.

Z okazji tego święta w oddziałach przedszkolnych zorganizowano pod kierunkiem Pani Anny Pabjańczyk, Pani Katarzyny Jeleńskiej, Pani Agnieszki Śliwińskiej dla dzieci zabawy, w których główną postacią był oczywiście miś. Uczestnicy zabawy przynieśli swoje ulubione pluszaki.

Dzieci mogły poznać tego dnia historię głównego bohatera, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, w misiowej gimnastyce, a potem degustowały misiowe smaczki. Przedszkolaki śpiewały piosenki "Jadą, jadą Misie", "Pluszowy miś", "Niedźwiadek". Na koniec dzieci otrzymały "misiowe ciasteczka".

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/213.jpg
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - 23 listopada 2015

 

Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Dzień ten został połączony z obchodami andrzejek. W oddziałach przedszkolnych zorganizowano bajkowy bal andrzejkowy. Organizacją bajkowego święta zajęły się nauczycielki: Pani Anna Pabjańczyk, Pani Katarzyna Jeleńska i Pani Agnieszka Śliwińska. Dnia 23 listopada 2015 roku sala przedszkolna zamieniła się w bajkową krainę. Można tu było spotkać księżniczki, myszkę Miki, Elzę z krainy lodu, pszczółkę Maję, strażaka, kota, wróżki, liska, spidermana. Nad bezpieczeństwem czuwał policjant, nieoczekiwanie pojawił się też Bob Budowniczy. Przygotowano wystawkę książek, płyty CD z piosenkami z różnych bajek, zagadki, konkursy, galerię postaci bajkowych, balony oraz słodką niespodziankę.

W bajkowym spotkaniu udział wzięły dzieci z oddziałów przedszkolnych. Spotkanie rozpoczęło się piosenką "Witajcie w naszej bajce" i odczytaniem tajemniczego listu dla dzieci. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radzą sobie z zadaniami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/211.jpg

 

 

II Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - 20 listopada 2015
 

"Dzieci mają swoje prawa, to jest bardzo ważna sprawa!" Pod takim hasłem już po raz drugi realizowaliśmy projekt edukacyjny mający na celu przypomnienie dzieciom ich praw.

W każdej klasie wychowawcy omówili z uczniami prawa dziecka, następnie przystąpiliśmy do zadań praktycznych. Młodsze dzieci wykonały prace plastyczne, a klasy IV - VI gazetkę i przygotowały krótkie scenki dramowe.

20 listopada 2015 roku podsumowaliśmy realizację projektu. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej, uczniowie przedstawili efekty swojej pracy. Było trochę śmiechu i dobrej zabawy, a przy okazji nauka. Wszyscy doskonale znali swoje prawa. I o to chodziło!

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/215.jpgWarsztaty w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy - 16 listopada 2015

W bieżącym roku szkolnym postanowiliśmy skorzystać z oferty Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy i wziąć udział w zajęciach warsztatowych przeznaczonych dla uczniów klas I – VI.

W listopadzie dzieci z klas I - III dowiedziały się, że w "Bibliotece jest wesoło", a klasy IV - VI w dniu 16 listopada 2015 roku poznały zagadnienia ekologii, korzystając z dostępnych źródeł informacji. Zajęcia były bardzo interesujące, a zdobyta wiedza bezcenna.

W najbliższym czasie odbędą się jeszcze następujące warsztaty: w grudniu - "Zajęcia biblioterapeutyczne (lęk, niechęć do szkoły, poczucie własnej wartości, ja w grupie" (kl. I - VI), w styczniu - "Szukanie, selekcjonowanie i przetwarzanie informacji?" (kl. IV - VI).
Wycieczka do Fabryki Bombek "SZKŁO - DEKOR"
w Piotrkowie Trybunalskim - 10 listopada 2015

 

10 listopada 2015 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Fabryki Bombek „SZKŁO - DEKOR” w Piotrkowie Trybunalskim.

Dowiedzieliśmy się, że bombki powstają ze szklanych rurek, a ich różnorodne kształty to efekt ciężkiej pracy i niesamowitych umiejętności pracowników. Odwiedziliśmy też halę, w której koloruje się je i wypala. Jednak najciekawsze było przed nami - dekorowanie! Najpierw zobaczyliśmy, jak robią to panie dekoratorki. Z ich rąk wychodziły prawdziwe cuda. Wreszcie przyszedł czas na nas. Po krótkiej prezentacji, otrzymaliśmy po dwie bombki, profesjonalne pędzle, kleje i brokaty. To dopiero była frajda. Nie ważne, że więcej brokatu było na nas niż na naszych bombkach, a ręce mieliśmy po łokcie usmarowane klejem. Ważne, że powstały prawdziwe dzieła sztuki! Miło będzie je podziwiać na choinkach w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Wycieczka była bardzo ciekawa. Wiele się dowiedzieliśmy i miło spędziliśmy czas. Polecamy!

W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas II - VI. Opiekę nad nimi sprawowały: Pani Bożena Cieślarek, Pani Justyna Chmielecka - Gawryś, Pani Małgorzata Gasik i Pani Beata Kaczmarek.

Święto Niepodległości - 10 listopada 2015
 

Wszyscy uczniowie naszej szkoły świętowali Narodowe Święto Niepodległości. Klasa VI wykonała gazetkę okolicznościową. Uczniowie klasy III zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym rozbrojenie Niemców w Łęczycy 11. XI 1918 r. 10 listopada 2015 roku odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość przygotowała Pani Małgorzata Gasik we współpracy z Panem Łukaszem Żmieńka i Panem Rafałem Hajdorowiczem wraz z uczniami klas III, V i VI.

Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie dzieci z klasy III w wierszach i piosenkach opowiedziały historię utracenia i odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziewczynki z zespołu folklorystycznego zaśpiewały pieśn pt. "Białe róże". Uroczystość zakończyła się piosenką o ojczyźnie.

11 listopada to wspaniałe święto, dzięki któremu możemy bliżej poznać historię Polski. Apel dał nam taką wiedzę.

Uczniowie klasy V

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/206.jpg
Wycieczka do Łęczycy - 6 listopada 2015

 

Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w dniu 6 listopada 2015 roku pod opieką swoich wychowawczyń - Pani Anny Pabjańczyk, Pani Katarzyny Jeleńskiej w wycieczce do Łęczycy. Na cmentarzu oraz przy pomnikach zapalili znicze i oddali hołd poległym w walkach o wolność Polski.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/207.jpg
Warsztaty przyrodnicze - 4 listopada 2015

W dniu 4 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych pt. "Jak podglądać przyrodę?" Przygotował je i przeprowadził Pan Jerzy Bezkowski. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli fragmenty filmów przyrodniczych nakręconych przez Łódzką Wytwórnię Filmów Oświatowych. Ciekawe fotografie oraz nauka techniki kręcenia filmów miały na celu zachęcić dzieci do samodzielnego poznawania przyrody.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/204.jpgWycieczka do Kutna - 3 listopada 2015

 

3 listopada 2015 roku uczniowie klasy II i III byli pod opieką Pani Bożeny Cieślarek i Pani Małgorzaty Gasik na wycieczce w Kutnie. Najpierw spacerowali po parku, rozpoznawali drzewa po liściach i owocach, podglądali zwierzęta. Aby zaobserwować piękno przyrody dzieci zabrały z pracowni ekologicznej lupy i lornetki. W atlasach roślin i zwierząt sprawdzały nazwy drzew i zwierząt. Na końcu zwiedzali Muzeum Bitwy nad Bzurą.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/200.jpgWycieczka do lasu - 2 listopada 2015

 

2 listopada 2015 roku dzieci z klas "0" i I były pod opieką Pani Danuty Głodek i Pani Katarzyny Jeleńskiej na wycieczce w lesie. Uczniowie przyglądali się pięknej kolorystyce jesiennej lasu, rozpoznawali różne gatunki drzew, krzewów i innych roślin. Dzieci obserwowały napotkane leśne zwierzęta i wsłuchiwały się w leśne odgłosy. Wszyscy zbierali leśne dary do kącika przyrody. Uczniowie chętnie bawili się w lesie wykorzystując naturalne przeszkody.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/199.jpgKonkurs na wykonanie lampionu z dyni - 30 października 2015

W dniu 30 października 2015 roku w naszej szkole zagościł iście halloweenowy klimat. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie kolejny raz wzięli udział w konkursie na najfajniejszy "Jack-o-lantern", czyli lampion z dyni.

Tak jak i w ubiegłych latach konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na szkolnym korytarzu można było podziwiać wszelkiego rodzaju lampiony. Dynie straszne, śmieszne, małe i duże. Wybór najładniejszej dyni nie był wcale prosty.

Oprócz świecącej wystawy, aby dzieci mogły lepiej poznać obyczaje krajów anglojęzycznych, chętni uczniowie mogli przebrać się w halloweenowe kostiumy. Dzieci również brały udział w różnych zabawach związanych z obchodami tego święta w USA, Wielkiej Brytanii i innych krajach angielskiego obszaru językowego, co sprawiło im wiele radości. Starsi uczniowie z ogromnym zapałem pogłębiali swoją wiedzę na temat historii owych latarni wywodzących się ze szmaragdowej wyspy - czyli Irlandii.

Zwycięzcami konkursu na halloweenowy lampion w klasach IV - VI zostali: Aleksandra Gabrysiak kl. IV (I miejsce) oraz Grzegorz Zasada kl. VI (II miejsce). W klasach I - III konkurs wygrała Amelia Wojtczak kl. I (I miejsce) oraz Bartosz Brygier kl. III (II miejsce). Konkurs przygotował Pan Łukasz Żmieńka.

 

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/201.jpghttp://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/202.jpghttp://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/203.jpg

Ślubowanie Pierwszoklasistów - 23 października 2015
 

W dniu 23 października 2015 roku odbyło się Ślubowanie Pierwszoklasistów. Trzynaścioro dzieci z klasy I zostało pasowanych przez Dyrektor szkoły Panią Emilię Kołodziejczyk na ucznia Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach. "A my wszyscy ślubujemy być mądrymi Polakami." było mottem tegorocznego ślubowania.

Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali się również przed publicznością szkolną w części artystycznej przygotowanej pod opieką Pani Danuty Głodek. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły.

Ślubowanie zakończyło się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem i dyskoteką.
Wycieczka do Warszawy - 16 października 2015
 

16 października 2015 roku uczestniczyliśmy w wycieczce do Warszawy. Do stolicy pojechaliśmy z uczniami klasy czwartej i piątej i dwojgiem opiekunów - Panią Beatą Kaczmarek oraz Panem Pawłem Kuleszą. Celem naszej podróży było zwiedzenie Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Stadionu Narodowego.

Najpierw pojechaliśmy na Stadion Narodowy. Siedzieliśmy na trybunach, obejrzeliśmy szatnie piłkarzy i największą salę konferencyjną w Europie. Szczególnie podobał nam się spacer po płycie głównej stadionu.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Żydów Polskich "Polin". Dowiedzieliśmy się, że muzeum mieści się na terenie dawnego getta żydowskiego. Nazwa "Polin" pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza słowo Polska. Przewodnik opowiedział nam historię Żydów polskich od X wieku do współczesności. Najbardziej zaciekawiły nas obrzędy, tradycje i zwyczaje żydowskie. Szczególnie podobały nam się: synagoga, wnętrze domu, dworzec kolejowy i żydowska ulica.

Wycieczka do Warszawy bardzo nam się podobała. Mogliśmy poznać historię Żydów polskich, obejrzeć Stadion Narodowy, a co najważniejsze spędzić miło czas z kolegami i koleżankami.

Uczniowie klasy VI
III Gminny Konkurs Recytatorski "W barwach jesieni" - 16 października 2015

W dniu 19 października 2015 roku odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski "W barwach jesieni" zorganizowany przez Bibliotekę Gminną i Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Siedlcu. II miejsce zajęła Michalina Gmerek z klasy I, III miejsce Agata Olczyk z klasy III. W konkursie brała udział również Julia Florczak z klasy III. Lauraci otrzymali dyplomy, książki oraz drobne upominki, pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz teczki z niespodzianką.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/210.jpgDzień Edukacji Narodowej - 14 października 2015

 

W dniu 14 października 2015 roku uczniowie klas III - VI oraz oddziału przedszkolnego (czterolatki) pod kierunkiem Pani Anny Pabjańczyk oraz Pana Łukasza Żmieńka dokonali prezentacji swoich umiejętności aktorskich a także wokalnych z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dzieci zabrały grono pedagogiczne jak i również zaproszonych gości do czasów szkolnych i przedstawili parodię dnia szkolnego. Pozytywnym emocjom nie było końca, szczególnie podczas występu szkolnego chóru, który tak barwnie pomalował nauczycielski świat przy dźwiękach melodii zespołu Dwa Plus Jeden "Chdź, pomaluj mój świat" i wielu innych.

W uroczystościach z okazji Dnia Edukacji Narodowej wzięli udział także Wójt Gminy Łęczyca Pan Jacek Rogoziński, Dyrektor ZOPO Pan Andrzej Piłacik a także emerytowani nauczyciele.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/197.jpg

MOJA WYMARZONA EKOPRACOWNIA "Z EKOLOGIĄ W PRZYSZŁOŚĆ" -
czerwiec - październik 2015


Utworzenie pracowni w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
w ramach konkursu "Moja wymarzona ekopracownia – 2015"

Wartość ogólna zadania - 41900 PLN

Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi - 39400 PLN

Udział środków własnych: 2500 PLN, w tym Urząd Gminy w Łęczycy - 2000 PLN, Rada Rodzicow Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach - 500 PLN

Pierwszy etap projektu będzie obejmował zaplanowany remont pomieszczenia przeznaczonego na ekopracownię.

W dalszej kolejności zaplanowano zakup wyposażenia: stolików uczniowskich, krzeseł, biurka nauczyciela, funkcjonalnych mebli oraz pomocy dydaktycznych. Sala przeznaczona na pracownię jest prostokątem o wymiarach 8,60 m x 5,60 m. Ekopracownia będzie pierwszą przedmiotową pracownią - eksperymentarjum. Duża przestrzeń w sali pozwoli na inny niż w pozostałych salach rodzaj i sposób ustawienia stolików oraz funkcjonalne jej zagospodarowanie.

W nowej pracowni będą znajdować się: 4 stoliki 5-osobowe szkolne typu "wyspa", 20 krzeseł uczniowskich o regulowanej wysokości ustawione w środkowej części pomieszczenia. Biurko i krzesło nauczycielskie znajdą swoje miejsce w jednym z rogów sali, pod oknem.

Do przechowywania i eksponowania pomocy dydaktycznych przeznaczone będą: narożna szafa, 2 szafy częściowo z szufladami i półkami, 2 szafy z witrynami ekspozycyjnymi, 2 szafki niskie i 1 wisząca, oszklona witryna, stojak na plansze, stojak na mapy. Do ekspozycji prac uczniowskich będzie służyć tablica korkowa. Komputer oraz sprzęt audiowizualny będą ustawione na biurku nauczycielskim. Na ścianie zostanie powieszona tablica interaktywna wraz z rzutnikiem. Z jednej strony tablicy interaktywnej zostanie zamocowana tablica suchościeralna, natomiast z drugiej, od strony okna powieszony zostanie kwietnik. Miejsce na kwiaty znajdzie się również na kwietniku umieszczonym na filarze międzyokiennym. Uczniowie będą prowadzić obserwacje zakupionych roślin i dbać o nie.

Na ścianach, na wieszakach umieszczonych nad szafami powieszone zostaną plansze tematyczne. Na ścianie między drzwiami a stojakiem na plansze umieszczona zostanie fototapeta "Las"

W rogu sali, na ścianie, na której znajduje się tablica interaktywna powstanie kącik astronomiczny. Znajdą tu swoje miejsce wszystkie pomoce dotyczące Układu Słonecznego zaś na podwieszanym suficie zamontowany zostanie Interaktywny Układ Słoneczny, a na ścianie wokół kącika i suficie nad kącikiem położona zostanie fototapeta "Kosmos". Kącik astronomiczny umożliwi popularyzowanie astronomii, która jest bardzo atrakcyjna dla młodego człowieka, może być wprowadzana nawet dla najmłodszych dzieci. Nauka ta kojarzy się im z tajemnicami Kosmosu, pięknymi zdjęciami, eksploracją planet, a nie z zadaniami czy sprawdzianami. Stanowi skuteczny element aktywizacyjny i motywacyjny dla zainteresowania dzieci innymi przedmiotami i dyscyplinami nauki. Interdyscyplinarność astronomii sprawia, że uczniowie chętniej poznają w dalszej edukacji różne zagadnienia z matematyki, fizyki i geografii a także chemii i informatyki. Zainteresowanie uczniów Kosmosem umożliwi im spojrzenie na ekologię w skali makro. Uczniowie odkryją, jaki wpływ mają oddziaływania ciał niebieskich na Ziemię i organizmy żywe. Dowiedzą się o technologiach kosmicznych zaangażowanych w ekologię, na przykład o krążących wokół Ziemi satelitach monitorujących poziom zanieczyszczenia powietrza, pomagając wykryć ich źródła, czy o problemie śmieci kosmicznych.

Pracownia zostanie wyposażona w następujące pomoce dydaktyczne:

 • mikroskopy;
 • zestawy preparatów biologicznych;
 • lupy;
 • kompasy;
 • lornetki;
 • globusy fizyczne Ziemi;
 • filmy DVD o tematyce przyrodniczej;
 • programy multimedialne;
 • laboratorium do analizy wody;
 • stacja pogody wewnętrzna;
 • stacja pogody zewnętrzna;
 • stacja pogody przenośna;
 • układ słoneczny-model;
 • mapy;
 • zestaw do badania gleby;
 • książki i przewodniki przyrodnicze;
 • walizka Eko-Badacza;
 • termometr zewnętrzny;
 • gry edukacyjne;
 • zestawy doświadczalne;

Dzięki tak dobranym pomocom dydaktycznym uczniowie będą mogli samodzielnie przeprowadzać badania, obserwacje, realizować projekty proekologiczne. Zdobędą świadomość zagrożeń wynikających z zanieczyszczeń środowiska, poznają sposoby zapobiegania tym zagrożeniom.

W ekopracowni będą odbywać się przede wszystkim zajęcia edukacyjne z przyrody (kl. IV - VI), zajęcia o tematyce przyrodniczej i ekologicznej dla dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. 0 - III, zajęcia koła ekologicznego oraz świetlicowe. Wyposażenie pracowni w nowoczesny sprzęt audio video oraz komputerowy da możliwości wykorzystania ekopracowni nauczycielom wszystkich przedmiotów. Innowacyjne elementy wyposażenia pracowni - stoliki typu wyspa, stworzą możliwość wykorzystywania pracowni na zajęciach, na których odbywa się praca w grupach a więc na godzinach z wychowawcą, szkoleniach dla nauczycieli, rodziców i dzieci oraz społeczności lokalnej.

Pracownia będzie służyć uczniom w zdobywaniu wiedzy ekologicznej, nauczycielom ułatwi pracę z młodzieżą oraz pomoże w propagowaniu działań ekologicznych.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/192.jpg

www.zainwestujwekologie.pl


http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/image001.pngDyskoteka z okazji Dnia Chłopca - 8 października 2015

W dniu 8 października 2015 roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopca. Obecni na dyskotece uczniowie świetnie bawili się przy dobrej muzyce i miło spędzili jesienne popołudnie. Opiekunami na dyskotece byli Pani Aleksandra Ratajczyk oraz Pan Łukasz Żmieńka.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/196.jpg

 

 

Bieg Przełajowy o Puchar Wójta Gminy Łęczyca - 24 września 2015

W dniu 24 września 2015 roku odbył się Bieg Przełajowy o Puchar Wójta Gminy Łęczyca. Organizatorem imprezy była Samorządowa Szkoła Podstawowa w Topoli Królewskiej. Udział w zawodach wzięły szkoły podstawowe z następujących miejscowości: Wilczkowic, Siedlca, Błonia, Leźnicy Małej i Topoli Królewskiej.

Nasza szkoła zajęła II miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uczniów do zawodów przygotował Pan Paweł Kulesza, a ich opiekunem podczas zawodów była Pani Aleksandra Ratajczyk.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/195.jpgDzień Bezpieczeństwa Sprzątanie Świata - 21 września 2015

 

Dzień 21 września był w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Uczniowie młodsi jak i starsi uczestniczyli w projekcji filmów na temat bezpiecznych zachowań w drodze do szkoły i ze szkoły, gospodarstwie rolnym oraz podczas spędzania czasu wolnego.

Następnie wszyscy uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli włączyli się do akcji "Sprzątanie Świata". Zbierali odpady i nieczystości w najbliższym otoczeniu szkoły.

W tym dniu gośćmi naszej szkoły byli Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą i zadaniami Policji oraz przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Na zakończenie wszyscy uczniowie uczestniczyli w pogadance z pielęgniarką z NZOZ MEDAR w Łęczycy. Przyswoili sobie prawidłowe sposoby postępowania przy typowych urazach: skaleczeniu, krwotoku, skręceniu, złamaniu kończyny, zadławieniu i innych.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/193.jpgUroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016 - 1 września 2015

 

W dniu 1 września 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016. Dyrektor Szkoły Pani Emilia Kołodziejczyk powitała wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły, a w szczególności najmłodsze dzieci, które rozpoczęły edukację w naszej szkole.

Uroczystą inaugurację uświetniła swoją obecnością Zastępca Wójta Gminy Łęczyca Pani Magdalena Szczepaniak.

Podczas uroczystości zgodnie z tradycją szkoły upominki powitalne otrzymały dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Uczniowie klas V - VI zaprezentowali przygotowane pod kierunkiem Pani Beaty Kaczmarek, Pani Anny Gierlińskiej oraz Pana Łukasza Żmieńki przedstawienie na powitanie nowego roku szkolnego. Swoim tanecznym talentem pochwaliły się młodsze dzieci, które do występu przygotowała Pani Alicja Zawadzka.

Na zakończenie odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami, podczas których nie zapomniano o pogadankach dotyczących bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły, w budynku szkolnym oraz na boisku.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/194.jpg


 


Dożynki Gminne 2015 - 23 sierpnia 2015
 

23 sierpnia 2015 roku nasza szkoła rozpoczęła Rok Otwartej Szkoły. Rodzice, Rada Pedagogiczna i uczniowie włączyli się w organizację Dożynek Gminnych 2015, które odbyły się na terenie szkoły.

Mieszkańcy sołectwa Wilczkowic, radni, sołtysi aktywnie współpracowali przy przygotowaniu całej imprezy dożynkowej.

Imprezę uświetnił występ zespołu ludowego Marysie i Jaśki z Łyncyckigo. Program przygotowała Pani Barbara Antosiak, emerytowana nauczycielka naszej szkoły, oprawę muzyczną Pan Rafał Hajdorowicz.

Uczniowie klasy I pod kierunkiem Pani Bożeny Cieślarek zatańczyli taniec ludowy krakowiak.

Oprawę plastyczną i różne elementy dekoracji wykonali Pani Beata Kaczmarek, Pan Łukasz Żmieńka, Pani Małgorzata Gasik i Pani Anna Pabjańczyk.

Nie pierwszy już raz udowodniliśmy, że jesteśmy szkołą, która jest otwarta na kulturę, sztukę, środowisko lokalne oraz potrafi korzystać z tego co nas otacza. Od lat aktywnie współpracujemy z samorządem i środowiskiem lokalnym.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/191.jpg
więcej zdjęć

Marysie i Jaśki z Łyncyckigo na pikniku u oo. Bernardynów w Łęczycy -
27 czerwca 2015

Dnia 27 czerwca 2015 roku zespół folklorystyczny Marysie i Jaśki z Łyncyckigo wystąpił podczas pikniku rodzinnego. Zespół zaprezentował się w oryginalnych strojach ludowych. Publiczność podziwiać mogła pieśni ludowe z regionu łęczyckiego oraz tańce w wykonaniu najmłodszych członków zespołu. Impreza odbywała się w klasztorze oo. Bernardynów w Łęczycy. Piknik miał charakter charytatywny - oo. Bernardyni zbierali fundusze na remont zabytkowego kompleksu klasztornego. Uczniów do występu przygotowali Pani Alicja Zawadzka i Pan Rafał Hajdorowicz.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/189.jpg


Pożegnanie Pani Łucji Marciniak - 26 czerwca 2015

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach stało się okazją do pożegnania nauczycielki języka polskiego - Pani Łucji Marciniak. Pani Łucja Marciniak po 45 latach pracy w zawodzie nauczyciela przeszła na zasłużoną emeryturę.

Podczas uroczystości podziękowania za długoletnią pracę na rzecz uczniów Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach i środowiska lokalnego oraz życzenia pomyślności na kolejnym etapie życia złożyli Pan Jacek Rogoziński - Wójt Gminy Łęczyca, Pani Emilia Kołodziejczyk - Dyrektor Szkoły Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Pani Anna Kaczmarek - Przewodnicząca Rady Rodziców.

 

Oto tekst przemówienia Dyrektora Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach:

 

Drodzy Goście! Drodzy Nauczyciele i Pracownicy, Drodzy Uczniowie i Rodzice!

W nowym roku szkolnym 2015/2016 zmieni się skład grona pedagogicznego. Nie spotkamy się już z Panią Łucją Marciniak.

Pewnie powinnam rozpocząć moje przemówienie od słów, które pożegnają naszą - odchodzącą na emeryturę - nauczycielkę języka polskiego. Zanim to jednak zrobię, chciałabym opowiedzieć nieco o tym, kim dla nas była. Dla uczniów – surowa, wymagająca, ale zawsze świetnie przygotowana do lekcji i w pełni zaangażowana w swoją pracę pani Marciniak, a dla nas – nauczycieli: po prostu pani Lucyna, Lucyna, Luśka, miła, pracowita, pomocna koleżanka.

Pani Łucja Marciniak rozpoczęła pracę w naszej szkole 1 września 1973 roku, ale wcześniej przez trzy lata zatrudniona była w innej placówce. Właśnie mija 45 lat pracy pedagogicznej Pani Łucji Marciniak. Od samego początku podchodziła do niej z zapałem, wiedząc, że zawód nauczyciela to nie tylko wyuczona profesja, ale i misja. W jej przypadku - uczyła przecież języka polskiego - była to misja zaznajamiania uczniów z naszą kulturą, nie tylko literacką, ale przede wszystkim językową. W swojej dziedzinie osiągnęła mistrzostwo: zdobyła szacunek nie tylko szkolnych podopiecznych i ich rodziców, ale i kolegów z pracy, osób ze środowiska nauczycielskiego. Szybko okazało się, że - jeœli chodzi o kwestie literatury i poprawności językowej - ciężko w naszej okolicy o większego eksperta.

Uczniowie często widzieli w Pani Marciniak przede wszystkim podnoszącego im wiecznie poprzeczkę surowego pedagoga. Ale warto, żeby wiedzieli, iż ich Pani od języka polskiego wymagała wiele nie tylko od nich, ale przede wszystkim od samej siebie. Wszystkie sprawdziany, dyktanda, klasówki zawsze poprawiała na następny dzień, często widywaliśmy ją, kiedy wychodziła ze szkoły, dŸwigając ogromne torby z niezliczoną ilością uczniowskich zeszytów. Jej żmudna, konsekwentna, codzienna praca z uczniami przynosiła owoce w postaci wysokich not na sprawdzianach zewnętrznych, dobrych lokat w licznych konkursach polonistycznych, recytatorskich, również o zasięgu ogólnopolskim.

Łucja Marciniak zawsze angażowała się też w działalność administracyjną szkoły: jako społeczny vice dyrektor szkoły, przewodnicząca zespołów samokształceniowych, nauczycielskich, egzaminacyjnych skrupulatnie wypełniała swoje obowiązki. Zawsze też wspomagała swoich młodszych kolegów i koleżanki radą, dzieliła się z nimi zdobytą przez lata wiedzą i doświadczeniem.

Pani Marciniak przez lata dała się również poznać jako świetna organizatorka. To z myślą o uczniach urządzała wycieczki krajoznawcze, zielone szkoły. Dawniej była zapaloną harcerką, zabierała naszych uczniów na obozy i biwaki harcerskie. Gdy wspominam te wyjazdy, mogę bez zawahania powiedzieć, że Pani Marciniak zdążyła pokazać uczniom tej szkoły całą Polskę z jej największymi zabytkami, od gór po morze. Jako polonistka starała się zaś otwierać dzieciom ze środowiska wiejskiego drzwi do teatrów, kin i muzeów - udowadniać im, że kultura zawsze powinna być dla nich rzeczą ważną i dostępną.

W dużej mierze dzięki staraniom Pani Lucyny Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach stała się "szkołą marzeń" i otrzymała duże środki finansowe z Unii Europejskiej na realizację wielu zadań edukacyjnych jak i doposażenie szkoły w nowoczesne pomoce naukowe. Pani Marciniak wciąż zabiegała z dobrym skutkiem o unijne dofinansowania, aby nasi uczniowie zyskali takie same szanse na edukacyjny sukces, jak dzieci z większych ośrodków czy miast.

Pani Lucyno! Wykształciła i wychowała Pani kilka pokoleń absolwentów tej szkoły. Wielu z nich zdobyło wyższe wykształcenie, podjęło wymarzoną pracę, spełnia się w wybranych przez siebie zawodach. Wielu też z pewnoœcią zaraziło się od Pani miłością do książek i języka polskiego, wciąż z sentymentem wspominając lekcje z Panią.

Pani Łucja Marciniak podczas swojej czterdziestopięcioletniej pracy nauczycielskiej zawsze starała się znajdować rozwiązania dla problemów i nie poddawała się w obliczu narastających przeciwności. Zapamiętamy ją przede wszystkim jako osobę silną, taką, na której można się wesprzeć w trudnym momencie, nieugiętą. W istocie: jakby wykutą z żelaza. Żelazną Damę.

Droga Pani Łucjo! W imieniu własnym, grona pedagogicznego, pracowników, a także uczniów naszej szkoły żegnam dziś Panią i życzę z całego serca kolejnych wielu, pięknych lat: ale tym razem spędzonych z rodziną, z własnymi pasjami i marzeniami, na których realizację dotychczas nie wystarczało czasu. Mamy nadzieję, że będzie Pani zachodzić do naszej szkoły, której drzwi – tak, jak i nasze serca – będą dla Pani zawsze otwarte.

 

Uczniowie pożegnali swoją Panią od języka polskiego napisanym z tej okazji wierszem:To dzięki naszej Pani Marciniak
Na polskim nigdy nie było nudy.
Na swoim miejscu każdy przecinek
Stawał w nagrodę za nasze trudy.


Postaci z książek wciąż ożywały
w jej opowieściach o obcych światach.
Nam zaś gdzieś w środku serca stawały,
gdy szukaliśmy lwów w swoich szafach.


Jej uśmiech dawał nam satysfakcję
Z wykonanego dobrze zadania.
Teraz będziemy mieli wakacje,
A Pani - czas do spożytkowania.


Życzymy Pani dużo spokoju
i czasu na wielu książek czytanie.
Niech wreszcie teraz świat wyobraźni
zastąpi każde szkolne wyzwanie.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/190.jpg
więcej zdjęć

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 - 26 czerwca 2015

 

W dniu 26 czerwca 2015 roku odbyło się w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. W uroczystości wzięli udział uczniowie i ich rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Honorowym gościem był Pan Jacek Rogoziński - Wójt Gminy Łęczyca.

Dyrektor szkoły Pani Emilia Kołodziejczyk wraz z wychowawcami wręczyli uczniom przodującym w nauce i wzorowym zachowaniu oraz zaangażowaniu na rzecz szkoły świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Wyróżnienia otrzymali:

Klasa I

Katarzyna Graczyk
Wiktoria Kłosowska
Kinga Mikołajczyk
Kinga Matusiak
Jakub Szczech
Adam Rajski

Klasa II

Amelia Błaszczyk
Małgorzata Krzepińska
Wiktoria Olejniczak
Maria Pabiańczyk
Maria Radwańska
Agnieszka Wiktorska
Julia Florczak

Klasa III

Kinga Saganiak
Julia Kępska
Julia Kawecka
Aleksandra Gabrysiak
Martyna Malanowska

Klasa IV

Julia Gałamon śr. 5,09
Aleksandra Maria Graczyk śr. 5,09
Karina Ala śr. 5,0
Bartosz Cieślarek śr. 5,0
Michał Królak śr. 5,0
Julia Pietruszewska śr. 5,0
Kacper Pisera śr. 4,91
Karolina Zasada śr. 4,82
Katarzyna Zasada śr. 4,82

Klasa V

Daria Florczak śr. 5,09
Sandra Pęgowska śr. 5,09
Natalia Kamińska śr. 5,0
Katarzyna Niciak śr. 4,81
Igor Olczyk śr. 4,81
Mateusz Pabiańczyk śr. 4,81

Podczas akademii niektórzy uczniowie klasy IV otrzymali kartę pływacką, którą zdobyli na zajęciach wychowania fizycznego na basenie. Członkom zespołu folklorystycznego Marysie i Jaśki z Łyncyckigo wręczono podziękowania za pracę na rzecz zespołu i szkoły. Samorządy klasowe otrzymały nagrody w rozstrzygniętym na koniec roku szkolnego konkursie czystości klasopracowni. Nagrodzeni zostali również liderzy oszczędzania w SKO.

Dyrektor szkoły podziękowała rodzicom, którzy aktywnie pracowali na rzecz szkoły w mijającym roku szkolnym. Podziękowania za wieloletnią, pełną zaangażowania działalność względem uczniów i szkoły otrzymała Pani Anna Kaczmarek - Przewodnicząca Rady Rodziców. Pani Dyrektor złożyła również podziękowania nauczycielom i wychowawcom oraz pracownikom szkoły za trud włożony w pracę na rzecz uczniów i dzieci, szczególne podziękowania otrzymali nauczyciele kończący pracę w szkole Pani Anna Pabjańczyk oraz Pan Rafał Hajdorowicz. Pani Dyrektor Emilia Kołodziejczyk życzyła wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

Na zakończenie uczniowie klasy I pokazali przygotowany pod kierunkiem Pani Bożeny Cieślarek taniec Krakowiak. Następnie uczniowie klasy II i III zaprezentowali wakacyjne piosenki. Uczniów do występu przygotowała Pani Małgorzata Gasik.Uroczyste pożegnanie klasy VI - 25 czerwca 2015

 

W dniu 25 czerwca 2015 roku odbyło się w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach uroczyste pożegnanie klasy VI. Wzięli w nim udział uczniowie klasy VI i ich rodzice, przedstawiciele uczniów klasy V, nauczyciele i pracownicy szkoły. Uroczystość uświetniła również swoją obecnością Pani Magdalena Szczepaniak - Zastępca Wójta Gminy Łęczyca.

Dyrektor szkoły Pani Emilia Kołodziejczyk wraz z wychowawcą Panią Łucją Marciniak wręczyły uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu oraz zaangażowaniu na rzecz szkoły nagrody książkowe. Wyróżnienia otrzymali:

Julia Chwiałkowska - śr 5,45
Damian Kowalczyk - śr 5,45
Joanna Zasada - śr 5,36
Patrycja Świątek - śr 5,30
Katarzyna Nawrocka - śr 5,18
Dominika Królak - śr 5,18
Natalia Dębska - śr 5,09
Katarzyna Głodek - śr 4,91
Julia Kaczmarek - śr 4,91
Szymon Kowalczyk - śr 4,91
Agnieszka Antosiak - śr 4,82
Klaudia Brączkowska - śr 4,82

Dyrektor szkoły wręczyła rodzicom uczniów klasy VI listy gratulacyjne za trud włożony w wychowanie swoich dzieci i podziękowania za wieloletnią, pełną zaangażowania i poświęcenia pracę na rzecz szkoły. Tegoroczni absolwenci podziękowali swojej wychowawczyni, nauczycielom i pracownikom szkoły, władzom gminnym oraz swoim rodzicom. Uczniowie klasy V pożegnali swoich starszych kolegów, podarowując im upominki.

Następnie uczniowie klasy VI przedstawili część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem wychowawcy. Na zakończenie głos zabrała Pani Magdalena Szczepaniak - Zastępca Wójta Gminy Łęczyca. W swoim wystąpieniu gratulowała uczniom sukcesów edukacyjnych i życzyła im kolejnych podczas nauki w gimnazjum. Pani Dyrektor Emilia Kołodziejczyk życzyła wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/187.jpgKonkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych - 23 czerwca 2015

W dniu 23 czerwca 2015 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

Celami konkursu były:

 • poszerzenie wiedzy geograficznej o krajach niemieckojęzycznych;
 • poznanie specyfiki kulturowej krajów niemieckiego obszaru językowego oraz niektórych elementów realioznawczych;
 • poznanie wybranych zagadnień dotyczących tradycji i zwyczajów;
 • rozwijanie strategii samodzielnego uczenia się;
 • wykorzystanie różnych źródeł do zdobycia wiedzy.

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV - VI. I miejsce zajął Damian Kowalczyk z kl. VI, II miejsce Sandra Pęgowska z kl. V, III miejsce Daria Florczak z kl. V, ponadto wyróżnienie otrzymali Bartosz Cieślarek i Krystian Świątek z kl. IV. Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Konkurs przygotowali Pan Bohdan Kmiecik i Pan Łukasz Żmieńka.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/186.jpgMarysie i Jaśki z Łyncyckigo w Chociszewie - 20 czerwca 2015

Zespół folklorystyczny Marysie i Jaśki z Łyncyckigo, w którym śpiewają uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach, wystąpił w dniu 20 czerwca 2015 roku podczas "Jarmarku Chociszewskiego" w Chociszewie. Członkowie zespołu zaprezentowali piosenki z własnego repertuaru ludowego. Oprócz śpiewów ludowych zespół przedstawił tańce. Do występu dzieci przygotowali Pani Alicja Zawadzka i Pan Rafał Hajdorowicz.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/185.jpgPożegnalne spotkanie klasy VI - 19 czerwca 2015

 

W dniu 19 czerwca 2015 roku odbyło się w naszej szkole pożegnalne spotkanie klasy VI. Wzięli w nim udział uczniowie klasy VI i ich rodzice, uczniowie klasy V oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

Wszyscy spędzili miło czas przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców uczniów klasy VI. Uczniowie bawili się także podczas zorganizowanej z tej okazji dyskoteki.

Pożegnalne spotkanie uczniów klasy VI przebiegło w przyjemnej atmosferze.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/184.jpgZielona Szkoła w Górach Świętokrzyskich - 16 - 17 czerwca 2015

 

16 i 17 czerwca 2015 roku odbyła się Zielona Szkoła w Górach Świętokrzyskich.

Uczestnikami bylo 44 uczniów klas II - VI Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach, tj. 68 % ogółu uczniów uczących się w tych klasach, a naszymi opiekunami nauczyciele - Panie Łucja Marciniak, Danuta Głodek, Bożena Cieślarek i Pan Paweł Kulesza. W wyjeździe wzięło również udział dwoje rodziców.

Podczas zielonej szkoły doskonale bawiliśmy się i uczyliśmy, nie zabrakło niespodzianek i atrakcji. Pierwszego dnia "zaliczyliśmy" Łysą Górę, która w krajobrazie Gór Świętokrzyskich funkcjonuje pod nazwą Święty Krzyż. Dowiedzieliśmy się, dlaczego taka nazwa tej góry, a każdy z nas mógł ucałować relikwie Świętego Krzyża znajdujące się w klasztorze pobenedyktyńskim z XI - XVII wieku. Oczywiście zwiedziliśmy klasztor i kościół na Świętym Krzyżu. Poznaliśmy też faunę i florę oraz przyrodę nieożywioną Świętokrzyskiego Parku Narodowego w nowoczesnym muzeum przyrodniczym. Po niełatwym zejściu po gołoborzu do Nowej Słupi zobaczyliśmy "Pielgrzyma", czyli świętego Emeryka i wysłuchaliśmy wielu legend z nim związanych. Następnie odwiedziliśmy dymarki świętokrzyskie i poznaliśmy antyczną metalurgię żelaza. Z kolei powędrowaliśmy do Świętej Katarzyny, by tam zobaczyć kapliczkę św. Franciszka i "obmyć" oczy w cudownym źródełku. Mieliśmy okazję powędrować szlakiem w Puszczy Jodłowej, o której tak pięknie napisał Stefan Żeromski: "Puszcza jest niczyja - ani moja, ani twoja, ani nasza, jeno boża, święta!".

Drugi dzień był również ciekawy. Rozpoczęliśmy od Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, by poznać warunki nauki w szkole w XIX w. pod zaborem rosyjskim i poszerzyć wiadomości o piewcy Ziemi Świętokrzyskiej – Stefanie Żeromskim. Następnie zwiedzaliśmy Kielce. Dzięki niezwykle ciekawym działaniom pana przewodnika poznaliśmy bogactwo natury na Kadzielni i świetnie wszystko zapamiętaliśmy, bowiem każda dziewczynka otrzymała od pana roślinkę z odpowiednią dedykacją. Przewodnik wyczulił nas również na odgłosy natury, przybliżył sposób rozpoznawania ptaków po wydawanych dźwiękach. Z Kadzielni podziwialiśmy panoramę miasta i upajaliśmy się widokami Gór Śwętokrzyskich. Z kolei powędrowaliśmy ulicami miasta i ścieżkami parków kieleckich, poszerzając wiedzę o tych miejscach.

Następnie pojechaliśmy do Zagnańska, aby poznać się ze staruszkiem Bartkiem, wysłuchać jego historii i legend z nim związanych.

Ostatnim etapem podczas zielonej szkoły była lekcja języka polskiego i przyrody, bowiem gościliœmy w Oblęgorku - dworku i parku Henryka Sienkiewicza.

Pobyt na Ziemi Kieleckiej to żywe i niezapomniane lekcje języka polskiego, przyrody, historii, religii, plastyki, wychowania fizycznego.

Do zobaczenia na szlaku w następnym roku szkolnym!

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/183.jpgGminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców - 12 czerwca 2015

12 czerwca 2015 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców. Wzięły w nim udział drużyny chłopców ze szkoł podstawowych z terenu Gminy Łęczyca. Turniej wygrała reprezetacja chłopców naszej szkoły. Zwycięzcy otrzymali puchar. Turniej Piłki Nożnej Chłopców przygotował Pan Paweł Kulesza.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/182.jpg
Dzień Otwarty dla Przedszkolaków - 11 czerwca 2015

 

W dniu 11 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w oddziale przedszkolnym. Organizatorzy chcieli pokazać maluszkom, jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas. Stąd zaangażowani w organizację dnia otwartego w szkole nauczyciele mieli do zaproponowania swoim gościom wiele ciekawych zajęć. W przygotowaniach uczestniczyli szczególnie nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej: Pani Bożena Cieślarek, Pani Małgorzata Gasik, Pani Danuta Głodek oraz Pani Anna Pabjańczyk, Pani Honorata Marchewa, Pani Beata Kaczmarek, Pani Aleksandra Ratajczyk i Pan Łukasz Żmieńka.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor szkoły p. Emilia Kołodziejczyk, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnego zapoznania się poprzez udział w różnorodnych grach i zabawach edukacyjnych na świeżym powietrzu.

Później dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, podczas których samodzielnie lub z pomocą rodzica czy też nauczyciela wykonywały rozmaite prace. Wszystkie dzieci pracowały w skupieniu, by jak najpiękniej wykonać powierzone im zadanie, a nie było to łatwe, by dopracować każdy szczegół. Po skończonej pracy dzieci podziwiały jej efekty, a każdy maluszek zabrał wykonane przez siebie dzieło na pamiątkę tego spotkania.

Kolejnym etapem naszego spotkania była zabawa na "placu zabaw" pod opieką rodziców, przechodzenie przez tor przeszkód, a także zabawy w różnych kącikach takich jak np. "kącik zabawy klockami".

Dobrym zwiastunem na zakończenie zajęć były uśmiechnięte i zadowolone twarze dzieci, rodziców i nauczycieli. Pobyt gości w naszej szkole dostarczył wszystkim wielu miłych emocji. Goście przekonali się, że Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach to szkoła, która ma do zaproponowania szereg atrakcji.

Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu 2015 roku.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/181.jpgV Powiatowe Manewry Sprawnościowe - 2 czerwca 2015

 

2 czerwca 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Powiatowych Manewrach Sprawnościowych "I Ty możesz zostać bohaterem" zorganizowanych przez Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy. W czasie spotkania integracyjnego dzieci poszerzały oraz sprawdzały swoją wiedzę i umiejętnośœci w następujących punktach kontrolnych:

 • strażackim - prezentacja wozu bojowego, stroju i wyposażenia strażackiego, strażacki tor przeszkód, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie przeciwpożarowym;
 • policyjnym - prezentacja wozu policyjnego oraz umundurowania policjanta, sprawdzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, właściwego zachowania się kibica;
 • ratowniczym - wykonywanie zadań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy;
 • PSSE - prezentacja plakatu wykonanego przez uczniów na temat szkodliwości palenia, konkurs wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania;
 • obrony cywilnej - pogadanka i pokaz sprzętu związanego z obroną cywilną;
 • wojskowym - prezentacja sprzętu wojskowego, wykonywanie zadań z użyciem sprzętu wojskowego;
 • WOPR - prezentacja sprzętu oraz konkurencje sprawnościowe.

Spotkanie, które przebiegło w miłej atmosferze, zakończyło się wręczeniem dyplomów i pamiątkowych statuetek.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/180.jpgKonkurs fotograficzny "Oto ja!" - 1 czerwca 2015

 

1 czerwca rozstrzygnięto szkolny konkurs fotograficzny "OTO JA!". Uczestnicy konkursu mieli wykonać zdjęcie, które opowiadałoby o nich. Jacy są? Czy tacy, jakich znamy? A może inni? Co lubią? Czym się interesują? Co ciekawego przeżyli? W jaki sposób lubią spędzać wolny czas?

Wpłynęło trzynaście zdjęć i wszystkie bardzo dobre. Wybranie najlepszego okazało się niemożliwe, bo każde było wyjątkowe i niepowtarzalne. Ostatecznie zdecydowano, że wszystkie prace zostaną nagrodzone. Autorzy zdjęć otrzymali upominki, a ich dzieła ozdobiły szkolny korytarz. Organizatorem konkursu była Pani Beata Kaczmarek.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/179.jpgDzień Dziecka - 1 czerwca 2015

 

Dzień Dziecka świętowaliœmy w naszej szkole w dniu 1 czerwca 2015 roku. W przeważającej części tegoroczne święto przebiegło pod hasłem profilaktyki uzależnień.

Uczniowie obejrzeli dwie prezentacje. Pierwsza "Uzależnienia" omawiała przyczyny sięgania przez młodzież po środki uzależniające i ich negatywny wpływ na organizm człowieka, druga "Zdrowy styl życia" wskazywała sposoby aktywnego spędzania czasu wolnego od nałogów. Uczniowie wiedzę teoretyczną wykorzystali w praktyce. Klasy IV - VI wykonały plakaty związane z wyżej wymienioną tematyką, natomiast dzieci z klas 0 - III prace plastyczne.

Miłym przerywnikiem była inscenizacja baśni pod tytułem "Kot w butach" w języku angielskim. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klasy III pod kierunkiem Pani Aleksandry Matczak i Pana Łukasza Żmieńki.

Następnie uczniowie klas starszych rozegrali mecz piłki nożnej, a młodsze dzieci uczestniczyły w grach zespołowych.

Ten pełen atrakcji dzień zakończył się dyskoteką i poczęstunkiem lodów.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/177.jpg


Wycieczka do Rogowa i Kołacinka - 29 maja 2015

 

W dniu 29 maja 2015 roku klasy IV - VI wraz z Panią Anną Pabjańczyk i Panią Aleksandrą Ratajczyk oraz Panem Bohdanem Kmiecikiem wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczej i Leśnej w Rogowie. Ponadto zwiedzili Muzeum Lasu i Drewna oraz Arboretum. Na koniec zobaczyli Dinopark w Kołacinku.

Uczniowie poznanli różnorodność flory i fauny występującej w lesie, pogłębili świadomoœść ekologiczną wobec środowiska naturalnego i poznali jego wartość, miło spędzili czas wolny.

Przewodnik, który oprowadzał naszą wycieczkę po alejkach ogrodu, opowiadał o krzewach, drzewach i kwiatach rosnących w Arboretum. Dzieci zachwycały się pięknem kolorów kwitnących azalii i magnolii.

Arboretum położone jest na terenie województwa łódzkiego w gminie Rogów. Zajmuje powierzchnię ponad 53 ha. Założone zostało na terenie leśnym. Pozostałością po lesie, który istniał zanim utworzono ogród, są około 150-letnie sosny, a także świerki, dęby i graby. Arboretum powstało w 1923 roku po przekazaniu Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego części lasów Nadleśnictwa Skierniewice do celów naukowych i badawczych. Przed wojną na terenie Arboretum zakładano wyłącznie powierzchnie doświadczalne. W roku 1952 wydano pierwszy katalog nasion. Zapoczątkowano coroczną wymianę nasion z ponad 400 ogrodami botanicznymi na całym świecie. Do dziś jest to podstawowe źródło pozyskiwania nowych gatunków drzew i krzewów. Ogród posiada kolekcje roślin drzewiastych, kolekcje roślin zielonych, kolekcje roślin tropikalnych i ogromną atrakcję - Alpinarium.

Alpinarium - pod budowę ogrodu skalnego wykorzystano 1,5 ha gruntu rolnego przylegającego do Arboretum. Prace nad budową alpinarium trwały do 1960 roku. W roku 2005 wykonano remont alpinarium, posadzono też nowe rośliny. Obecnie w alpinarium znajduje się ciąg strumyków, kilka oczek wodnych i 5-arowy staw z wyspą, na której gnieżdżą się kaczki krzyżówki oraz pomieszkują liczne zaskrońce. W stawach pływają także kolorowe rybki, liczne karasie. Można obejrzeć tutaj ponad 400 gatunków i odmian roślin, pochodzących z gór całego świata, np. strzeliste świerki serbskie, limby, srebrzyste jodły kalifornijskie. W tym jakże pięknym ogrodzie spędziliśmy czas, ciesząc oczy różnorodnością roślin i drzew.

Po zwiedzaniu przyszedł czas na posiłek. Spożyliśmy go przy ognisku.

W Dinoparku odbyliśmy spacer z przewodnikiem po ścieżce ery mezozoicznej, zwiedziliśmy wystawę geologiczno-paleontologiczną oraz odkopywaliśmy szkielet dinozaura. Na koniec bawiliśmy się w poszukiwaczy złota. Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i monety. Uśmiechnięci, choć trochę zmęczeni wróciliśmy do domu.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/178.jpg

Matematyczne potyczki - 28 maja 2015

28 maja sześciu uczniów z klas I - III reprezentowało naszą szkołę w Gminnym Konkursie Matematycznym, organizowanym przez Samorządową Szkołę Podstawową w Topoli Królewskiej.

II miejsce w kategorii klas II zdobyła Amelia Błaszczyk. Katarzyna Graczyk z klasy I otrzymała wyróżnienie.

Ponadto w konkursie wzięli udział: Adam Rajski z kl. I, Julia Florczak z kl. II, Julia Kawecka i Jakub Kowalczyk z klasy III.

Zwyciezcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, pozostali uczestnicy nagrody rzeczowe.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/176.jpgWycieczka do kina i zoo w Łodzi - 27 maja 2015

 

27 maja 2015 roku wszyscy uczniowie klas I - III wyjechali pod opieką Pani Bożeny Cieślarek, Pani Małgorzaty Gasik oraz Pani Danuty Głodek do kina i ogrodu zoologicznego do Łodzi.

W Kinie Cinema City w Manufakturze obejrzeli film pod tytułem "Dom" w wersji 3D. Następnie zwiedzali ogród zoologiczny w celu poznania różnych dzikich i egzotycznych zwierząt oraz warunków ich życia. Wycieczka była udana i interesująca.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/175.jpg


Pokaz rycerski - 26 maja 2015

 

26 maja 2015 roku naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna "Rekonstrukto" z Lublina, która przybliżyła uczniom życie i kulturę średniowiecza.

W trakcie tej żywej lekcji historii dzieci mogły bliżej poznać zwyczaje rycerskie, przymierzyć elementy zbroi, dotknąć zgromadzonych rekwizytów. Niektórzy uczniowie mieli okazję poznać techniki posługiwania się białą bronią i wziąć udział w walce. To była naprawdę dobra zabawa!

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/174.jpg


Na tropach legend i historii naszego regionu - 26 maja 2015

 

26 maja uczniowie klas III i V pod opieką Pań Danuty Głodek i Łucji Marciniak wędrowali śladami legend i historii naszego regionu.

Pierwszym etapem wycieczki była Archikolegiata w Tumie. Na wstępie uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli bryłę monumentalnego kościoła, poszukali tajemniczych śladów w kamieniu i wysłuchali legend o diable Borucie. Pobyt we wnętrzu Archikolegiaty pod wspaniałym przewodnictwem księdza prałata Pawła Olszewskiego był żywą i niezapomnianą lekcją historii, religii, języka polskiego, plastyki, muzyki.

Następnie uczniowie poznali życie mieszkańców Łęczyckiego w okresie międzywojennym podczas pobytu w skansenie wsi łęczyckiej. Zobaczyli zagrodę chłopską, kuźnię, olejarnię i wiatrak z 1820 roku, wysłuchali też legend tworzonych przez mieszkańców wsi.

Wycieczka śladami legend i historii naszego regionu była okazją do ćwiczenia umiejętności pisania sprawozdania.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/173.jpg
XII Powiatowe Forum Samorządów Uczniowskich - 23 maja 2015

 

W dniu 23 maja przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w XII Powiatowym Forum Samorządów Uczniowskich. W tym roku uroczystość została zorganizowana w Szkole Podstawowej w Sługach. Hasłem tegorocznego forum było "Pasja - najlepsza droga do rozwoju". W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście - pasjonaci: pszczelarz, fotograf dzikiej przyrody, strażak, kapelmistrz, przedstawiciel koła łowieckiego. Podczas ich wystąpień mogliśmy zdobyć informacje na temat ich zainteresowań i posłuchać ciekawych anegdot.

Zadaniem przedstawicieli każdej szkoły było przygotowanie krótkiej prezentacji na temat działalności samorządu szkolnego. Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Natalia Dębska, Julia Kaczmarek, Agnieszka Antosiak przygotowały piosenkę pt. "Spoko szkoła" oraz krótki skecz "Co się dzieje podczas lekcji?". Nasz występ podobał się publiczności.

Kolejnym etapem spotkania były warsztaty kreatywności. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, po czym musieli wykonać przydzielone im zadania. W poszczególnych salach czekały na nich niezbędne materiały do wykonania pracy. Efekt był zadowalający. Wspólna praca uczniów stworzyła okazję do bliższego poznania się uczestników forum.

W czasie pobytu w Szkole Podstawowej w Sługach panowała miła atmosfera.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/172.jpgPowiatowy Konkurs Literacki "Łęczyckie w zbliżeniu" - 22 maja 2015

22 maja został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Literacki "Łęczyckie w zbliżeniu", którego organizatorem była Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Łęczycy. Konkurs adresowano do uczniów kl. IV - VI szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy mieli zadanie napisać reportaż związany z naszym regionem. Relacja powinna stanowić żywy opis ludzi, zdarzeń mających miejsce w powiecie łęczyckim lub opis podróży, miejsc, ludzi, które autor napotkał w swoich wędrówkach po Ziemi Łęczyckiej. Organizatorzy konkursu stawiali na oryginalność ujęcia tematu.

Z naszej szkoły wzięły udział dwie uczennice z klasy VI i one zdobyły najwyższe lokaty.

Julia Chwiałkowska napisała reportaż pt. "Kto przechytrzył diabła Borutę?", który oparła na wywiadzie z zasłużonym górnikiem Panem Edmundem Żyndżo i to jej praca została oceniona najwyżej - I miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Joanna Zasada jest autorką pracy pt. "Śladami ŁZG". Asia powędrowała po Łęczycy ze swoim tatą i szukała śladów ŁZG, bazując na wspomnieniach nieżyjącego stryjka Bronisława - sztygara dołowego i dostępnych dokumentach. Jej reportaż zdobył II miejsce.

Prace obydwu dziewczynek są niezwykle oryginalne i aktualne, bowiem w powiecie łęczyckim obchodzi się 60. rocznicę powołania ŁZG. Nagrodzone reportaże zostały zaprezentowane podczas sesji wspomnieniowej zorganizowanej 28 maja br. przez Towarzystwo Naukowe Płockie Oddział w Łęczycy, Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej i Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Łęczycy z udziałem pracowników ŁZG, licznie zebranych gości, władz samorządowych i duchowieństwa.

Do konkursu uczennice przygotowała polonistka Łucja Marciniak, a pomocy w elektronicznym opracowaniu reportaży udzieliła nauczycielka informatyki Aleksandra Ratajczyk.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/168.jpghttp://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/169.jpg


"Noc muzeów" - 16 maja 2015

16 maja 2015 roku o godzinie 18.00 uczniowie klasy IV i V spotkali się na rynku w Łęczycy. Po co? Wzięli udział w organizowanej pierwszy raz przez łęczycki zamek "Nocy muzeów".

Pod opieką Pani Bożeny Cieślarek, Pani Beaty Kaczmarek i mamy jednej z uczennic Pani Doroty Pęgowskiej dzieciaki dziarsko pomaszerowały na zamek, a tam niespodzianka! Niekończąca się kolejka! Trudno, skoro jesteśmy, to stoimy! Po godzinie udało nam się wejść. Jak się okazało warto było czekać. Wystawy były niezwykle interesujące. Poznaliśmy historię Łęczycy w czasie I wojny światowej, obejrzeliśmy jedyne w Polsce egzemplarze broni i ciekawostki z tamtego okresu. Pani etnograf opowiedziała nam o zwyczajach i obrzędach łęczyckiej wsi, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy.

Jednak najciekawsze wrażenia czekały na nas na końcu zwiedzania. Udało nam się obejrzeć repliki insygniów koronacyjnych królów Polski. Robiły ogromne wrażenie! To było niezwykłe przeżycie. Wszyscy żałowaliśmy, że czas tak szybko minął. Jednogłośnie podjęliśmy decyzję, że w przyszłym roku też wybierzemy się na "Noc muzeów". Może do innego miasta?

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/171.jpg


"Dni Kultury Staropolskiej" - 15 maja 2015

 

15 maja 2015 roku uczniowie klas: I, II i V uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych organizowanych w ramach "Dni Kultury Staropolskiej". Imprezę plenerową na dziedzińcu łęczyckiego zamku rozpoczęto nauką średniowiecznych tańców. Wiadomo, że zainteresowane nią były przede wszystkim dziewczęta. Chłopcy w tym czasie uczyli się władać szablą i strzelać z łuku.

Wielkie zainteresowanie wszystkich dzieci wzbudziły dwie dziwne maszyny. Jak się okazało, jedna służyła do wyrabiania sznurka, druga do wyrabiania papieru. Obydwie te czynności wymagały dużych umiejętności, niezwykłej cierpliwości i siły.

Po tak wyczerpujących zajęciach można było odpocząć, (tak się wydawało) przymierzając stroje z epoki. Były piękne! Okazały się jednak bardzo ciężkie i niewygodne.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/170.jpg


Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt - 15 maja 2015

15 maja 2015 roku uczennice klasy VI wzięły udział w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świnicach Warckich. Drużyna naszej szkoły wywalczyła II miejsce. Uczennice przygotował do turnieju Pan Paweł Kulesza.

 

W sobotę, 9 maja 2015 roku uczniowie z klas 0 - III uczestniczyli w XXXVI Zlocie do Środka Polski pod opieką Pani Danuty Głodek. Zlotowicze mieli możliwość podziwiania pracy rzeźbiarzy, którzy brali udział w Plenerze Rzeźbiarskim w Piątku. Następnie wędrowali trasą: Karsznice, Las Mchowicki, Śladków Podleśny, Mysłaków. W czasie pieszej wędrówki na dzieci czekało wiele konkursów i niecodziennych niespodzianek.

 

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/165.jpgSpotkanie autorskie z pisarką Grażyną Bąkiewicz - 7 maja 2015

7 maja 2015 roku w Bibliotece Powiatowej w Łęczycy odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Grażyną Bąkiewicz zorganizowane z okazji III Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami, w którym wzięli udział uczniowie klas V i VI.

Imprezy powiatowe w bibliotekach i wojewódzka w Uniejowie przebiegały pod hasłem "Z książką na wakacjach - na tropie tajemnic mojego regionu". Spotkaniu towarzyszył konkurs literacko - plastyczny, na który chętni uczniowie mieli wcześniej wykonać komiks związany z tematyką imprezy.

6 uczniów naszej szkoły wykonało prace według własnego pomysłu.

Podczas spotkania w bibliotece wszystkie prace były wyeksponowane, a po jego zakończeniu ogłoszono wyniki.

I nagrody zdobyły dwie nasze uczennice: Żaneta Bartczak z klasy V i Patrycja Świątek z klasy VI.

Praca Żanety Bartczak została uznana za najbardziej oryginalną i jako jedyna zwycięska zabrana przez autorkę i przekazana do dalszej oceny podczas finału w Uniejowie.

9 maja Żaneta uczestniczyła w finale wojewódzkim w Uniejowie.

Do konkursu i spotkania z pisarką przygotowała uczniów nauczycielka języka polskiego Łucja Marciniak.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/166.jpg


Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy - 7 maja 2015

 

7 maja uczennice klasy III - Martyna Malanowska, Aleksandra Gabrysiak, Kinga Saganiak i Karolina Kamińska uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym pod hasłem "Bohaterowie naszych bajek i baśni". Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Górze św. Małgorzaty. Uczennice naszej szkoły wywalczyły I miejsce. Do konkursu uczennice przygotowała Pani Danuta Głodek.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/164.jpg
 

Powiatowy Międzyszkolny Przegląd Twórczości Wokalnej "Żaczek 2015" -
6 maja 2015

6 maja 2015 roku w Domu Kultury w Łęczycy odbył się Powiatowy Międzyszkolny Przegląd Twórczości Wokalnej "Żaczek 2015", w którym brały udział uczennice naszej szkoły - Natalia Kamińska z kl. V i Katarzyna Nawrocka z kl. VI. Wykonawczynie zaśpiewały piosenkę pt. "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał". Uczennice przygotował Pan Rafał Hajdorowicz.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/163.jpgDzień Ziemi i Dzień Zdrowia - 6 maja 2015

 

Podczas obchodów Dnia Ziemi i Dnia Zdrowia, które odbyły się w dniu 6 maja 2015 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach uczestniczyli w różnych działaniach, spotkaniach, konkursach. Ich głównym celem było zwrócenie uwagi na rosnące zagrożenia dla środowiska naturalnego człowieka w następstwie rozwoju cywilizacyjnego oraz na sposoby właściwego odżywiania dzieci w wieku szkolnym.

Z okazji Dnia Ziemi i Dnia Zdrowia powstała okolicznościowa gazetka o tematyce ekologicznej i zdrowotnej. Ponadto uczniowie wykonali plakaty pt. "Moja planeta".

Obchody zaczęliśmy od wizyty dietetyka Pani Anety Milczarek, która przeprowadziła warsztaty z zakresu zdrowego żywienia, podczas których uczniowie utrwalali zasady racjonalnego odżywiania oraz kolejny raz dowiedzieli się o potrzebie uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej.

W naszej szkole tego dnia podczas przerw funkcjonował "stragan zdrowia". Była to promocja owoców jako darów natury i źródła witamin niezbędnych dla organizmu człowieka. Zainteresowanie wśród uczniów było imponujące.

Kulminacyjnym punktem obchodów była inscenizacja pt. "Jaś i Małgosia w wersji proekologicznej", którą przygotowali uczniowie klasy trzeciej pod kierunkiem Pani Anny Pabjańczyk. Na koniec uczennice klasy drugiej i trzeciej zaśpiewały piosenkę o naszej planecie.

Podczas spotkania całej społeczności szkolnej miało miejsce rozdanie nagród za udział w akcji "Coś z niczego". Laureatom gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w przyszłych konkursach.

Dzień Ziemi i Dzień Zdrowia został przygotowany pod kierunkiem Pani Anny Pabjańczyk, Pani Danuty Głodek i Pani Aleksandry Ratajczyk.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/161.jpg


Święto Konstytucji 3 Maja - 4 maja 2015

4 maja 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta 3 Maja. Uczniowie w montażu słowno - muzycznym przypomnieli okoliczności powstania uchwalonej 3 maja 1791 roku Ustawy Rządowej. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie z klasy V pod kierunkiem Pani Beaty Kaczmarek oraz Pana Rafała Hajdorowicza.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/159.jpgWybory do Młodzieżowej Rady Gminy - 29 kwietnia 2015

29 kwietnia 2015 roku odbyły się w Naszej Szkole wybory do Młodzieżowej Rady Gminy. O stanowisko radnej ubiegały się cztery kandydatki. Każda dostarczyła Komisji Wyborczej listę poparcia swojej kandydatury i zgodnie z zasadami prowadziła kampanię wyborczą. Głosami uczniów Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach radną Młodzieżowej Rady Gminy została wybrana uczennica klasy VI Natalia Dębska.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/162.jpgTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - 29 kwietnia 2015

 

Kolejny raz z rzędu Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach była gospodarzem i organizatorem Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przy współpracy z policjantami z łęczyckiego Wydziału Ruchu Drogowego.

Głównym celem turnieju jest podnoszenie kultury na drogach i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego dzieci i młodzieży szkolnej.

Turniej przebiegał w czterech konkurencjach. Pierwszym etapem były testy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w praktyce. Najpierw oceniano przejazd rowerem po torze przeszkód, potem w miasteczku ruchu drogowego. Ostatnią konkurencją było sprawdzenie umiejętności związanych z zasadami udzielania pomocy przedmedycznej.

W dniu 21 kwietnia w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach odbył się etap gminny Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach w składzie: Klaudia Brączkowska, Paweł Gałamon, Damian Kowalczyk i Patrycja Świątek zajęła II miejsce. I miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa z Leźnicy Małej, a III Szkoła Podstawowa z Błonia.

29 kwietnia miał miejsce na terenie naszej szkoły etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Brały w nim udział szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu powiatu łęczyckiego. W kategorii szkół podstawowych drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce. Uczniów do turnieju przygotował Pan Paweł Kulesza. I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Chorek, a II Szkoła Podstawowa z Leźnicy Małej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy dodatkowo zostali uhonorowani pucharami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Łęczycy oraz otrzymali nagrody rzeczowe przekazane przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/158.jpg


Eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego "Pięknie być człowiekiem" -
23 kwietnia 2015

Julia Chwiałkowska, uczennica klasy VI zajęła III miejsce w eliminacjach powiatowych konkursu recytatorskiego "Pięknie być człowiekiem".

W tym roku uczestnicy z całego powiatu wyłonieni w eliminacjach gminnych interpretowali twórczość Jana Pawła II i księdza Jana Twardowskiego. Nasza reprezentantka wyrecytowała wiersz Jana Twardowskiego pt. "Na wsi" i prozę pt. "Przeprowadzka". W nagrodę za III miejsce otrzymała dyplom i nagrody książkowe. Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Łucja Marciniak.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/160.jpgGminny konkurs czytelniczy i plastyczny "W świecie baśni H. Ch. Andersena" -
22 kwietnia 2015

 

22 kwietnia w Szkole Podstawowej w Siedlcu odbyły się dwa konkursy: czytelniczy i plastyczny. Obydwa dotyczyły baśni H. Ch. Andersena.

W konkursie czytelniczym uczniowie klas IV szkół Gminy Łęczyca zmagali się z pytaniami dotyczącymi postaci H. Ch. Andersena i znajomości jego twórczoœci. Z Naszej Szkoły w konkursie wystartowali: Aleksandra Graczyk, Karina Ala i Bartosz Cieślarek. Aleksandra Graczyk zajęła II miejsce, a Bartosz Cieślarek III. Uczniów przygotowała nauczycielka języka polskiego Pani Łucja Marciniak.

W konkursie plastycznym reprezentantki klas IV - VI: Katarzyna Antosiak, Natalia Kamińska i Patrycja Świątek wykonały ilustracje do wylosowanych przez siebie fragmentów baśni H. Ch. Andersena. II miejsce zajęła uczennica klasy VI Patrycja Świątek. Do konkursu przygotowywał nauczyciel plastyki Pan Rafał Hajdorowicz.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/157.jpg


Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasistów - 1 kwietnia 2015

Jak wszyscy szóstoklasiści w Polsce przystąpiliśmy w dniu 1 kwietnia 2015 roku do ogólnopolskiego sprawdzianu. 19 uczniów sprawdzało swoją wiedzę i umiejętności z języka polskiego, matematyki i języka niemieckiego. Wyniki w maju. Czekamy niecierpliwie.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/156.jpgSpotkania wielkanocne - 31 marca 2015

31 marca 2015 roku we wszystkich klasach odbyły się spotkania przy wielkanocnym stole. Uczniowie spożyli typowe wielkanocne potrawy oraz złożyli sobie świąteczne życzenia.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/155.jpg


Konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem" - 30 marca 2015

 

W dniu 30 marca 2015 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w etapie gminnym konkursu im. Janusza Korczaka "Pięknie być człowiekiem". Były to: Maria Radwańska, Agata Olczyk, Julia Florczak z klasy II, Natalia Kamińska z klasy V oraz Agnieszka Antosiak i Julia Chwiałkowska z klasy VI.

Do konkursu uczniów przygotowały Pani Małgorzata Gasik - wychowawczyni klasy II oraz Pani Łucja Marciniak - nauczycielka języka polskiego.

II miejsce oraz udział w eliminacjach powiatowych wywalczyła uczennica klasy VI Julia Chwiałkowska. Wyróżnienia zdobyły: Natalia Kamińska i Agnieszka Antosiak.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/154.jpg


Wycieczka do kina w Łodzi - 27 marca 2015

27 marca uczniowie klasy VI pod opieką wychowawczyni - Pani Łucji Marciniak obejrzeli z okazji powitania wiosny w Cinema City w Łodzi film z gatunku science fiction pod tytułem "Zbuntowana". Film przeniósł nas w świat przyszłości i był doskonałym wprowadzeniem do literatury fantastycznonaukowej, którą wkrótce będziemy poznawać na lekcjach języka polskiego.

Wizyta w kinie w Łodzi została połączona z odwiedzinami w Manufakturze i podziwianiem wiosennych dekoracji wielkanocnych.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/153.jpgXIV Rajd PTTK "Powitanie wiosny na Ziemi Łęczyckiej" - 21 marca 2015

 

W dniu 21 marca 2015 roku uczniowie naszej szkoły i opiekunowie: Pani Katarzyna Jeleńska, Pani Danuta Głodek oraz Pan Paweł Kulesza uczestniczyli w XIV Rajdzie PTTK "Powitanie wiosny na Ziemi Łęczyckiej". Dzieci przeszły prawie siedmiokilometrowy odcinek ze Smardzewa do Besiekier. Podczas wędrówki rozwiązywali zagadki i odpowiadali na pytania przyrodnicze.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/150.jpg


Szkoła przeciw agresji i przemocy - 20 marca 2015

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie "Szkoła bez przemocy".

Klasy V - VI uczestniczyły w pięciogodzinnych warsztatach o przeciwdziałaniu przemocy prowadzonych przez psychologa Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łęczycy Panią Magdalenę Raj-Wróblewską. Klasa IV odbyła warsztaty "Zdrowym być, dobrze żyć" prowadzonych przez pedagoga Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łęczycy Panią Anetę Granosik.

W pierwszym dniu wiosny - 20 marca 2015 roku - nastąpiło podsumowanie projektu. Uczniowie klas IV - VI zaprezentowali własnoręcznie wykonane plakaty, a dzieci z klas I - III przybrały drzewko życzliwości w listki z miłymi słowami pod adresem innych.

Nad realizacją projektu czuwała Pani Anna Pabjańczyk oraz wychowawcy klas.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/152.jpg


Wizyta w Gimnazjum w Topoli Królewskiej - 19 marca 2015

19 marca uczniowie klasy VI pod opieką wychowawczyni - Pani Łucji Marciniak uczestniczyli w dniach otwartych w Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej. Absolwent naszej szkoły, uczeń klasy II Dominik Granosik przybliżył szóstoklasistom warunki nauki, pokazał liczne pracownie, wprowadził w atmosferę życia gimnazjalistów.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/151.jpgDzień Kobiet - 9 marca 2015

 

W dniu 9 marca 2015 roku odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie przygotowali montaż słowno - muzyczny pod kierunkiem przedstawicieli męskiego grona pedagogicznego: Pana Łukasza Żmieńki, Pana Bohdana Kmiecika, Pana Pawła Kuleszy i Pana Rafała Hajdorowicza.

Wytęp rozpoczął się przedstawieniem wiadomości z kraju oraz wydarzeń sportowych, a następnie pogody. Nie zabrakło popularnego serialu. Widzowie obejrzeli kolejny odcinek serialu "Ona i on" oraz poprzedzającą go reklamę. Atrakcją okazał się również program z pokazem mody.

Na szczególną uwagę zasługuje nagrodzony gromkimi brawami występ chóru, który wykonał piosenki "Babę zesłał Bóg", "Być kobietą" oraz "Małgośka".

Przemiłym akcentem wieńczącym całą uroczystość były życzenia oraz kwiaty dla pań pracujących w szkole.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/149.jpg


Walentynki - 17 lutego 2015

 

17 lutego 2015 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Walentego.

Jest to dzień w którym przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Anną Pabjańczyk. Już od rana panował u nas niecodzienny nastrój, można było zaobserwować zwiększoną ilość czerwonych serduszek oraz uroczystą dekorację.

Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała w tym dniu pocztę walentynkową, aby można było przekazać walentynkowe serdecznoœci najbliższym. Szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, bowiem było wielu chętnych, którzy korzystali z tej inicjatywy. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli oraz wychowawców.

Ponadto Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji krótkie przedstawienie oraz dyskotekę dla młodszych uczniów.

Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele zabawy i radości.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/148.jpg


Jeden dzień ferii bez komputera! - 3 lutego 2015

3 lutego wybraliśmy się do kina w Łodzi. Ponieważ wcześniej nie mogliśmy ustalić, który film chcemy obejrzeć, podzieliliśmy się na dwie grupy. Fani fantastyki obejrzeli film pt. "Hobbit. Bitwa pięciu armii", natomiast miłośnicy przygody "Noc w muzeum. Tajemnica grobowca". Filmy spełniły nasze oczekiwania. Byliśmy zadowoleni, że wybraliśmy się do kina i na jeden dzień zrezygnowaliśmy z komputera.

W czasie wyjazdu opiekę nad nami sprawowali Pani Beata Kaczmarek, Pan Paweł Kulesza i Pan Łukasz Żmieńka.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/147.jpg

Zabawa Choinkowa - 31 stycznia 2015

 

W dniu 31 stycznia 2015 roku odbyła się w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowie zabawa choinkowa. W tej niezwykłej uroczystości oprócz uczniów i nauczycieli wzięli udział także rodzice, rodzeństwo oraz inni członkowie rodzin uczniów.

Zabawa była przednia, tańcom nie było końca. Wszystkie dzieci odwiedził Mikołaj i obdarował słodkimi upominkami.

Honorowymi gośćmi na uroczystości byli Wójt Gminy Łęczyca - Pan Jacek Rogoziński oraz Przedstawiciele Samorządu.

Wszyscy uczniowie będą z ogromną niecierpliwością oczekiwać następnej zabawy choinkowej w przyszłym roku.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/146.jpg


Wigilia szkolna - 19 grudnia 2014

 

W dniu 19 grudnia 2014 roku odbyła się wigilia szkolna. Przed główną uroczystością uczniowie podzielili się opłatkiem oraz spożyli wigilijny poczęstunek w swoich klasach.

Podczas wigilii szkolnej honorowymi gośćmi byli Wójt Gminy Łęczyca - Pan Jacek Rogoziński oraz Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Anna Kaczmarek.

Uczniowie klasy VI pod kierunkiem Pani Łucji Marciniak przygotowali montaż słowno-muzyczny poparty prezentacją multimedialną na temat tradycji bożonarodzeniowych w Polsce. Wszyscy zebrani śpiewali również kolędy.

Na zakończenie Dyrektor Szkoły - Pani Emilia Kołodziejczyk złożyła całej społeczności szkolnej oraz gościom świąteczne życzenia.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/145.jpgKonkurs "Ozdoba choinkowa" - 18 grudnia 2014

 

18 grudnia 2014 roku Pani Małgorzata Gasik i Pani Beata Kaczmarek podsumowały konkurs szkolny "Ozdoba choinkowa". Następnego dnia podczas uroczystej szkolnej wigilii wręczono nagrody uczennicom i uczniom z klas I - VI.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/144.jpg


"Szlachetna paczka" - grudzień 2014

W grudniu 2014 roku społeczność szkolna zbierała dary w ramach realizacji projektu "Szlachetna paczka". Dziękujemy uczniom i rodzicom za pomoc i wielkie serca, jakie okazaliście Państwo chorej dziewczynce i jej mamie.

Życzymy radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślnego Nowego Roku.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/143.jpg
Wycieczka do Łodzi - 15 grudnia 2014

 

15 grudnia 2014 roku uczniowie klas młodszych pojechali na wycieczkę do Łodzi. Najpierw podziwiali świąteczną dekorację w Manufakturze. Największe wrażenie zrobiła na nich choinka z klocków lego.

Potem obejrzeli przedstawienie pod tytułem "Królowa Śniegu" w Teatrze Pinokio.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/142.jpg


Wycieczka do teatru - 1 grudnia 2014

1 grudnia 2014 roku uczniowie klas IV - VI odbyli wycieczkę do Łodzi do Teatru Lalek Arlekin. Tam obejrzeli przedstawienie zatytułowane "Stworzenie Świata".

Spektakl opowiadał starą biblijną historię o stworzeniu świata oraz o Adamie i Ewie i ich wygnaniu z raju.

Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/141.jpg


Andrzejki - 28 listopada 2014

 

Dnia 28 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Uczniowie szóstych klas przygotowali różnorodne wróżby. Wróżki z klasy VI i czarnoksiężnik Taksido wprowadzili zebranych w tematykę obchodów tego święta.

Zebrani mogli wyczytać z kolorowych kartek, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości, czy spełnią się ich marzenia i wiele innych ciekawych wróżb.

Całą imprezę uświetniła nam muzyka mechaniczna, nad którą czuwali uczniowie klas szóstych. Wszyscy bawili się pod opieką Pani Danuty Głodek i Pani Anny Pabjańczyk. Zabawy i uœmiechu było wiele. Wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny wieczór andrzejkowy w szkole.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/138.jpg
 

Światowy Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada 2014

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego nie zgodził się na "odstrzelenie" małego niedźwiedzia. Wydarzenie uwieczniono na rysunku w gazecie "The Washington Post". Obrazek natchnął sklepikarza z Brooklynu Morrisa Mitchoma do produkcji, za specjalnym pozwoleniem prezydenta, pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy's Bear.

Z okazji tego święta w szkole zorganizowaliśmy dla dzieci zabawy, w których główną postacią był oczywiście miś. Uczestnicy zabawy przynieśli swoje ulubione pluszaki.

Dzieci mogły poznać historię głównego bohatera tego dnia, wspólnie uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Z ust dzieci można było usłyszeć piosenki "Jadą, jadą Misie", "Pluszowy miś", "Niedźwiadek". Na koniec dzieci otrzymały misiowe żelki.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/139.jpg"Chatka Puchatka" - 25 listopada 2014

 

Uczniowie klas I - III byli w dniu 25 listopada na wycieczce w Kutnie. W tamtejszym Domu Kultury obejrzeli przedstawienie pod tytułem "Chatka Puchatka". Wszystkie dzieci świetnie się bawiły.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/140.jpg


Szkolenie rodziców - 19 listopada 2014

19 listopada odbyło się w szkole szkolenie rodziców na temat "Ryzykowne zachowania dzieci i młodzieży". Szkolenie przeprowadziła Pani Anna Raszewska - pedagog Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łęczycy.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/136.jpghttp://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/137.jpgSpotkanie z pisarzem - 19 listopada 2014

 

19 listopada 2014 roku uczniowie klas IV i V pod opieką Pani Łucji Marciniak uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarzem, ilustratorem własnych książek i rysownikiem do gazet Panem Pawłem Wakułą.

Poranek autorski został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę w Siedlcu.

Pan Paweł Wakuła stworzył niepowtarzalny klimat spotkania. Mówił o bohaterach swoich książek oraz zdarzeniach im towarzyszącym w sposób humorystyczny. Wykonywał ciekawe rysunki satyryczne dla zobrazowania przedstawianych opowieści, w ten sposób nawiązał bliski, bezpośredni kontakt ze słuchaczami. Uczniowie zadawali wiele pytań, na które otrzymywali ciekawe, dowcipne odpowiedzi.

 1. wzbogaciły swoją wiedzę i świetnie się bawiły.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/135.jpg


Święto Odzyskania Niepodległości - 12 listopada 2014

12 listopada, tuż po Święcie Odzyskania Niepodległości odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem Pani Aleksandry Ratajczyk i Pana Bohdana Kmiecika zaprezentowali w formie kroniki multimedialnej zawierającej zdjęcia, pieśni patriotyczne i wojskowe oraz filmy narodową drogę ku niepodległości. Na jej kartach odsłonili ponad stuletnią historię walk o Polskę, uwieńczoną tak upragnionym odzyskaniem niepodległości 11 listopada 1918 roku.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/134.jpg


Dzień Jabłka - 6 listopada 2014

 

W ramach realizacji projektu "Owoce i warzywa w szkole" zorganizowaliśmy w dniu 6 listopada Dzień Jabłka. Celem tej imprezy było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin, uświadamianie wartości odżywczych owoców dla prawidłowego rozwoju, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się, utrwalenie wiadomości na temat jabłek, dostarczenie dzieciom radości ze wspólnej zabawy.

Krótki występ artystyczny przygotowały dzieci z klasy III. Na początek wprowadziły nas w "jabłkowy świat" piosenką "Owocowy blues". Następnie zapoznaliśmy się z właściwościami, jakie posiadają jabłka. Nie zabrakło konkursu z jabłkiem w roli głównej. Dzieci przedstawiły inscenizację wierszy "Entliczek-Pentliczek" oraz "Idzie miś do sadu".

W trakcie spotkania obejrzeliśmy film pt. "Zachowaj równowagę", skierowany do dzieci i młodzieży promujący zdrowe odżywianie. Na koniec bawiliśmy się w rytmie samby w piosence pt. "Owocowy karnawał".

Imprezę przygotowała Pani Anna Pabjańczyk.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/133.jpg

Wycieczka do miejsc pamięci narodowej w Łęczycy - 5 listopada 2014

 

Uczniowie klas I - III uczestniczyli w dniu 5 listopada 2014 roku pod opieką swoich wychowawczyń - Pani Bożeny Cieślarek, Pani Małgorzaty Gasik, Pani Danuty Głodek w wycieczce do Łęczycy. Na cmentarzu oraz przy pomnikach na Placu Tadeusza Kościuszki zapalili znicze i oddali hołd poległym w walkach o wolność Polski.

http://www.szkolawilczkowice.republika.pl/akt/132.jpgWycieczka do Urzędu Gminy w Łęczycy, Urzędu Miejskiego w Łęczycy
i Starostwa Powiatowego w Łęczycy - 4 listopada 2014

4 listopada uczniowie klasy IV w ramach lekcji historii poznali pracę samorządu lokalnego. Odwiedzili Urząd Gminy w Łęczycy, w którym z pracą Rady Gminy zapoznał ich Wójt Gminy Łęczyca - Pan Andrzej Wdowiak.

Uczniowie spędzili również bardzo ciekawie czas u Pana Andrzeja Olszewskiego - Burmistrza Miasta Łęczyca. Dowiedzieli się tam o plusach i minusach bycia burmistrzem.

Problemy i sukcesy powiatu łęczyckiego przybliżyła uczniom Wicestarosta - Pani Krystyna Pawlak.

Wycieczka przygotowana przez Panią Beatę Kaczmarek i Pana Pawła Kuleszę okazała się bardzo interesująca i dostarczyła uczniom niezbędną wiedzę na temat pracy samorządu lokalnego.