23 maja 2017

W sobotę 20 maja 2017roku w Łęczycy odbyła się XXIV Majówka Zdrowia.

Tym razem naszą szkołę reprezentowali uczniowie należący do zespołu „Maryśki i Jaśki z Łyncyckiego”. Zaśpiewali trzy utwory ze swojego repertuaru, za które otrzymali gromkie brawa. Ponadto nasze panie malowały twarze, promowały chodzenie na szczudłach jako zdrowy sposób spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji, m. in.: kiermasze, stoiska łęczyckich szkół, stowarzyszeń i instytucji, pokazy służb mundurowych i ratownictwa medycznego oraz wiele innych atrakcji.Dodatkowo nasza szkoła skorzystała z okazji i podczas majówki propagowała w środowisku lokalnym idee oszczędzania. Dużą popularnością cieszyły się przekąski z owoców, które są znane w kuchni andaluzyjskiej. Królowały dania z winogronami. To niezwykle zdrowe owoce i są jednym z symboli Hiszpanii. Nie mogło jednak zabraknąć akcentu z kuchni polskiej, bo czy ktoś sobie wyobraża majówkę bez pysznej grochówki serwowanej przez uczniów ZSP Nr 1 w Łęczycy?

Majówka Zdrowia 20 maja 2017