21 maja 2016

20 maja w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. Wszyscy ubrani byliśmy na pomarańczowo. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci z rzadko używanym w obecnych czasach sprzętem gospodarstwa domowego- sokowirówką.

Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych ,wspólnie zaśpiewały piosenkę „Urodziny marchewki” oraz dekorowały marchewki , czytały o marchewce , rozwiązywały labirynt jak Kubuś ma dotrzeć do marchewki oraz oglądały teatrzyk :Co w marchewce jest zdrowego? Dzieci doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok marchewkowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką , jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny pod okiem pani i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.

Dzień Marchewki 20 maja 2016 roku