16 maja 2022

W dniu 13.05.2022 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się 43 finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Szymon Bas, Szymon Cybulski oraz Wojciech Gmerek.

Turniej BRD, w którym brały udział najlepsze drużyny reprezentujące powiaty z całego województwa łódzkiego, składał się z kilku etapów. Pierwszy to część teoretyczna, podczas której uczniowie odpowiadali na pytania testowe przygotowane przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Drugi zaś to sprawdzenie umiejętności praktycznych, w tym rowerowy tor przeszkód oraz jazda obserwowana po miasteczku ruchu drogowego, które odbywały się pod czujnym okiem egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i policjantów. Ostatnim etapem było praktyczne udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem ratowników medycznych.

Po wielu zmaganiach nasi uczniowie mogli obejrzeć pokazy ratownictwa pożarniczego, wystawę pojazdów policyjnych a także poprowadzić pojazd służb pożarniczych.

Gratulujemy udziału i serdecznie dziękujemy Państwu Gmerek za wszelką pomoc związaną z udziałem uczniów w turnieju BRD.

43 Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym