17 września 2016

„Dzień bezpieczeństwa” to już tradycja naszej szkoły. W tym roku wyjątkowo został połączony z ogólnopolską akcją „Sprzątanie Świata”.

15 września uczniowie zamiast na lekcje wyruszyli zbierać śmieci w okolicy szkoły. A był co zbierać!

Następnie spotkali się z policjantką, która rozmawiała z uczniami na temat bezpiecznych zachowań. Dzieci przypomniały sobie między innymi, jak należy zachować się w drodze do szkoły, w kontaktach z nieznajomymi, w czasie korzystania z portali społecznościowych.

Ciekawym doświadczeniem była możliwość sprawdzenia się w czasie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Starsi uczniowie dowiedzieli się czy robią to poprawnie, młodsi  tej ważnej umiejętności  uczyli się pod fachowym okiem ratownika medycznego.

Niezwykle istotna dla naszych uczniów jest znajomość zasad bezpiecznego zachowania  w gospodarstwie. Właśnie te zasady przypomniał im i wyjaśnił pracownik KRUS.

Dzień minął bardzo szybko.  Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności sprawią, że dzieci będą umiały zachować się w trudnych sytuacjach.

Beata Kaczmarek

"Dzień Bezpieczeństwa"